[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

رسانه‌ها در خط مقدم آگاه‌بخشی به جامعه هستند، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی‌ استان با بیان اینکه رسانه‌ها در ایجاد احساس امنیت نقش مؤثری دارند، افزود: رسانه‌ها در خط مقدم آگاه‌بخشی به جامعه هستند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ناصر کشاورز به همراه معاون اجتماعی، رئیس پلیس آگاهی و رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ‌استان از روزنامه «عصر مردم» بازدید و با مسئولان این رسانه دیدار کردند.
سرهنگ کشاورز در این دیدار، گفت: رسانه‌ها می‌توانند با فرهنگ‌سازی، نقش خود را در قانونمداری افراد جامعه انجام دهند. وی با بیان اینکه برقراری امنیت و همچنین احساس امنیت در جامعه بدون برقراری ارتباط مؤثر با رسانه‌ها امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: تعامل با رسانه‌ها از اولویت‌های پلیس استان در حوزه اطلاع‌رسانی است. معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی‌ استان فارس با اشاره‌به اینکه روزنامه عصر مردم دارای مخاطبان زیادی است، خاطر نشان کرد: نقش بی‌بدیل این روزنامه بر افکار عمومی‌ جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست.
سرهنگ کشاورز اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح را از ویژگی‌های یک رسانه خوب عنوان کرد و گفت: با توجه به گستردگی مأموریت‌های نیروی انتظامی، رسانه‌ها باید ضمن اطلاع‌رسانی اقدامات و عملکرد پلیس، نقش خود را در افزایش اعتماد عمومی ‌شهروندان نسبت به پلیس ایفا کنند. وی در پایان از زحمات بی‌دریغ مدیر مسئول، سردبیر، خبرنگاران و کلیه دست‌اندرکاران این روزنامه تقدیر و تشکر کرد. در ادامه، مدیر مسئول روزنامه عصر مردم گفت: ارائه و انعکاس اقدامات و عملکرد پلیس به‌صورت ویژه در این روزنامه صورت می‌گیرد. محمد عسلی افزود: فرهنگ‌سازی در جامعه درخصوص زمینه‌های مختلف می‌تواند سنگینی کار نیروی انتظامی‌را کاهش دهد و افراد را به سوی قانون پذیری سوق دهد. وی از پلیس به‌عنوان یک پشتوانه مردمی ‌و امنیتی در جامعه یاد کرد و گفت: وجود نیروی انتظامی‌در جامعه یک ضرورت است و مردم، مسئولان و رسانه‌ها باید در راستای تقویت آن همکاری لازم را داشته باشند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ‌استان فارس نیز در این جلسه، گفت: پیشگیری از جرم با آگاه‌سازی و مشارکت عمومی‌ مردم امکان‌پذیر است و رسانه‌ها در این مسیر نقش بسیار مؤثری ایفا می‌کنند.
سرهنگ کاووس محمدی ضمن تقدیر و تشکر از عوامل روزنامه عصر مردم درراستای انعکاس اخبار انتظامی ‌استان فارس، تصریح کرد: پلیس در سال‌های اخیر سعی کرده است رویکرد ایجابی را در پیشگیری از جرائم عملی سازد که این موضوع تعامل و همکاری مردم و رسانه‌ها را می‌طلبد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی