[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

نخستین رویداد ادبی میز نقد با «اشک حوا»، روزنامه شیراز نوین


به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، نخستین رویداد فرهنگی ادبی «میز نقد» با بررسی کارنامه ادبی نویسندگان استان فارس در نقد اول به معرفی کتاب «اشک حوا» اثر سیده‌معصومه حسینی با حضور و ارائه منتقد و مجری بانو سندی‌مؤمنی، می‌شود.
برنامه یاد شده، امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۶ به میزبانی و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مؤسسه فرهنگی هنری آفتاب مهر صبا و قرارگاه شهید آوینی در تالار گفت‌وگو، برگزار خواهد شد و همان‌گونه که منتقد این رویداد ادبی می‌گوید: سلسله نشست‌های میز نقد، در آخرین چهارشنبۀ هرماه به نقد و تحلیل آثاری می‌پردازد که زنان خلق کرده‌اند.
سندی‌مؤمنی می‌افزاید: در اولین دورۀ این نشست‌ها آثار مربوط به حوزۀ ادبیات پایداری نقد خواهد شد و نویسندگان زن در این حوزه، چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی، آثار درخشانی را تولید کرده‌اند و بدون شک پرداختن به این آثار به درک و ارتباط بیشتر ابعاد مختلف ادبیات پایداری خواهد انجامید.
این بانوی نوسیده بیان می‌دارد: اولین میز نقد اختصاص دارد به کتاب اشک حوا. این کتاب خاطرات همسر شهید حسین شاه‌حسنی است. راوی خاطرات، از زندگی در روستای محمله و کار و عشق و ازدواج می‌گوید. از رنج‌هایی که پی‌درپی در زندگی پشت‌سر گذاشته و از ایمان و باورهای قلبیش می‌گوید.
خاطرنشان می‌گردد؛ این کتاب را سیده‌معصومه حسینی به رشتۀ تحریر در آورده و سورۀ مهر در سال ۱۴۰۲در ۳۲۲ صفحه منتشر کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی