[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

بوکس فارس به پایین‌ترین رتبه‌های کشوری نزول کرده است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه ورزش
پیشکسوت بوکس استان فارس نسبت به وضعیت فعلی این رشته ورزشی در استان فارس ابراز تأسف کرده و خواستار توجه بیشتر مسئولین نسبت به آن است.
مجید عباییان درخصوص کارنامه ورزشی خود گفت: من در سال 1349 بوکس را شروع کردم  و با تمرینات جدی، توانستم به مسابقات قهرمانی کشور بروم.
وی افزود: در طول سال‌های 49 تا 54 چهار بار مقام اول، دوم و سوم ایران را به‌دست آوردم، عضو تیم ملی ایران شدم و برای مسابقات کمربند طلایی به کشور رومانی رفتم.
عباییان ادامه داد: بعداز مسابقات رومانی، برای مسابقات آسیایی تهران به تیم ملی دعوت شدم و در اردوهای آماده‌سازی هم شرکت کردم اما به‌خاطر بعضی مسائل نتوانستم در آن رویداد بزرگ شرکت کنم.
پیشکسوت بوکس استان فارس ادامه داد: پس‌از دوران بوکس
حرفه‌ای، در سال 1382 این افتخار را داشتم که به‌عنوان بهترین مربی ایران، به کشور کوبا اعزام شوم. سه ماه دوره بوکس را در این کشور سپری کردم و به‌عنوان بهترین مربی ایران نیز برگزیده شدم.
او که شاگردان زیادی را تربیت کرده است، درخصوص شاخص‌ترین شاگرد خود گفت: بنده تنها کسی هستم که قهرمان جهان تحویل دادم. 
ابراهیم موسوی یکی از شاگردان من بود که بهترین بوکسور جهان شناخته شد و هنوز کسی نتوانسته است چنین سابقه‌ای در بوکس جهان به‌دست بیاورد.
عباییان با بیان اینکه هیچ ارتباطی با هیئت بوکس فعلی استان ندارد، گفت: متأسفانه بوکس شیراز که همیشه در رده‌های اول، دوم یا سوم ایران بود و بهترین بوکسورهای ایران را داشت، چندین سال است که در رده 28 و 29 کشور قرار می‌گیرد. 
پیشکسوت بوکس فارس در پایان گفت: ناراحتی من از این است که استانی که در بوکس همیشه زبانزد مردم بود و افتخار می‌کردیم که در رده بالای ایران قرار دارد، الان هیچ اسمی ندارد و مسئولان هم توجهی به آن ندارند.
به گزارش شیرازنوین، بوکس یک ورزش رزمی از نوع انفرادی است. بوکس مبارزه‌ای است که در آن دو نفر با ضربات مشت در دو نوع آماتور و حرفه‌ای، با یکدیگر مبارزه می‌کنند. بوکس تاریخچه‌‌ای طولانی در کشور یونان دارد. البته بوکس مدرن در واقع از کشور آمریکا سرچشمه می‌گیرد.
با شناخته شدن ورزش بوکس در ایران در سال ۱۳۱۸ دستور برگزاری مسابقات قهرمانی بوکس کشور صادر شد اما این ورزش تا سال ۱۳۲۴ به‌دلیل عدم وجود وسایل، تجهیزات و مربی حرفه‌ای ورزش بوکس، در زمره برنامه‌های رسمی فعالیت ورزشی کشور نبود. در این سال برای اولین بار این ورزش با تائید سازمان تربیت‌بدنی وقت به جرگه برنامه‌های ورزشی دانشگاه‌ها و مراکز نظامی پیوست و باشگاه‌های رسمی بوکس شروع به فعالیت کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی