[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

پانزدهمین همایش ملی زمین‌شناسی در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

پانزدهمین همایش ملی زمین‌شناسی در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد

پانزدهمین همایش ملی تخصصی زمین‌شناسی دانشگاه پیام‌نور به‌صورت برخط به میزبانی دانشگاه پیام‌نور استان فارس برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه پیام‌نور استان فارس، دکتر محسن جاجرمی‌زاده در ابتدای این همایش گفت: اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی را مدیون تلاش‌های علمی نخبگان و پژوهشگران هستیم. رئیس دانشگاه پیام نور فارس افزود: کشورهای جهان قدرت خود را برای تصمیم‌گیری در نهاد‌های بین‌المللی تابع قدرت علمی خود می‌دانند و با تکیه بر قدرت علم و فناوری برای همگان تصمیم می‌گیرند. وی همچنین با اشاره به اینکه علم در همه حوزه‌ها قدرت و پیشرفت به‌همراه دارد یادآور شد: در این مسیر افتخار می‌کنیم تابع مکتبی هستیم که درباره تأمل و تفکر در مخلوقات شگفت‌انگیز تذکر داده و عقل را برای کشف حقایق جهان به کار گرفته است. وی با تأکید بر آیات قرآن کریم در مورد شگفتی‌های زمین افزود: با توجه به اینکه ذخیره‌های حیات بشر در درون زمین و در کوه‌ها، معادن و دریاها وجود دارد علم زمین‌شناسی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر رضا صادقی دبیر اجرایی این همایش نیز اظهار داشت: اهداف ما برای برگزاری این رویداد که در تَراز ملّی در رشته تخصصی زمین‌شناسی، به روش برخط و در بازه زمانی یک روز توسط دانشگاه پیام ‌نور استان فارس به مرکزیت شیراز برگزار شد، پاسداشت جایگاه دانش زمین‌شناسی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و نوین‌ترین روش‌های پژوهشی در علوم زمین، گرد هم آوردن استادان، دانشجویان و دیگر پژوهشگران در راستای پیشرفت علوم زمين در گرايش‌های گوناگون و همچنین لزوم توجه به پژوهش‌های میان‌رشته‌ای، فراهم نمودن زمینه آشنایی و تجربه‌اندوزی برای دانشجویان با شیوه نوشتاری مقالات علمی، فرایند داوری و همچنین ایجاد اعتمادبه‌نفس برای حضور در همایش‌های گوناگون و البته چاپ مقالات علمی- پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی تعریف شده است. وی همچنین پترولوژی، چینه و فسیل‌شناسی، زمین‌شناسی اقتصادی، زمین‌شناسی نفت، رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی، تکتونیک، ژئوتوریسم، زمین‌شناسی مهندسی، ژئوفیزیک، هوش مصنوعی و آب‌شناسی را از محورهای پانزدهمین همایش زمین‌شناسی عنوان کرد. دکتر محمد صدقی دبیر علمی همایش نیز گفت: ۵۲ مقاله در دبیرخانه این رویداد مورد پذیرش قرار گرفت که ۱۸ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۲۸ مقاله به‌صورت پوستر ارائه شد.
وی با تأکیدبر اینکه تلاش دبیرخانه برکیفیت مقالات و همچنین ارائه سخنرانی در همه گرایش‌های زمین‌شناسی بوده است افزود: شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان فارس به‌صورت ویژه و مؤسسه استنادی علوم و فناوری جهان اسلام، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری و دانشگاه شیراز همکاران برگزاری این رویداد علمی و تخصصی بوده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی