[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

آتش‌سوزی بزرگ سوله تولید پلی استایرن در شهرک صنعتی شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیراز- یک سوله تولید و نگهداری مواد اولیه پلی استایرن بامداد دیروز دچار آتش سوزی گسترده شد که با تلاش یک ساعته آتش نشانان ۹ ایستگاه، مهار و خاموش شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی، این حادثه به دنبال تماس‌های شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد که ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز، با توجه به احتمال گسترش آتش سوزی بی درنگ آتش نشانان ایستگاه‌های ۱۶ ، ۱۲ ، ۱۸، ۱۷،۱۳،۱۴،۳،۵و۶ را به همراه ۱۱ خودرو اطفایی و تانکر آب رسان در ساعت ۴:۲۶دقیقه بامداد دیروز به شهرک صنعتی اعزام کرد.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی شیراز که در محل حادثه حاضر شده بود در این باره گفت: با رسیدن به محل حادثه دیده شد سوله‌ای به وسعت دو هزار متر مربع با کاربری تولید و نگهداری پلی استایرن ، دچار آتش سوزی شده و هر لحظه نیز به وسعت آن افزوده می‌شد.
 نامجو وصالی با اعلام این که شعله‌های آتش در حال سرایت به سوله‌های اطراف بود، اضافه کرد: آتش نشانان بلافاصله به چند گروه تقسیم شدند که گروه اول با قطع برق سوله به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و آتش نشانان دیگر هم با استفاده از چندین رشته لوله آبرسانی، از چند جهت مختلف به کانون آتش نزدیک شده و با سرعت عمل بسیار و عملکرد صحیح، با قرار گرفتن در میان شعله‌های حریق و انبار به مهار آتش سوزی مشغول شده و مانع از رسیدن شعله‌های آتش به قسمت انبار سوله و به بار آمدن خسارت سنگین شدند. وی افزود: در این حادثه گروه امداد و نجات آتش نشانی نیز به طور همزمان به جستجوی افراد گرفتار شده احتمالی در داخل سوله پرداختند که خوشبختانه به هیچ کس در این آتش سوزی صدمه‌ای نرسید.
وصالی خاطرنشان کرد: آتش نشانان موفق شدند پس از حدود یک ساعت تلاش مستمر، شعله‌های آتش را به طور کامل خاموش و از سرایت آن به کارگاه‌های مجاور جلوگیری کنند.
گفتنی است علت وقوع این آتش سوزی و همچنین میزان خسارات وارده در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی