[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

درصدی از مالیات، ورزش استان را تکان می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی، گروه ورزش
سرپرست هیئت‌تنیس‌روی‌میز استان فارس خواستار تزریق بخشی از مالیات کارخانجات به بدنه ورزش شد.
مسلم نیادوست که از قهرمانان سابق دو و میدانی استان و کشور به‌شمار می‌رود، بیش از یک ماه است که مسئولیت هیئت‌تنیس‌روی‌میز را به عهده گرفته است و کار را بدون حمایت‌های دولتی، سخت توصیف می‌کند.
نیادوست ابتدا از حضور 2 دختر فارسی در ترکیب تیم‌های ملی پایه خبر داد و گفت: خانم‌ها الینا ابراهیمی 14 ساله و آوا یزدان‌پناه 18 از فارس عضو تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان شده‌اند و به مسابقات قهرمانی آسیا در چین اعزام خواهند شد.
وی افزود: این جای خوشحالی دارد که این دو دختر خوب ورزش ما توانسته اند عضو تیم‌ملی تنیس‌روی‌میز شوند و مطمئنم در آینده از این دختران خیلی بیشتر خواهیم شنید. این دو نفر رنک‌های خیلی بالایی در مسابقات کشوری آورده‌اند و ما باید از آن‌ها حمایت کنیم تا بتوانند به یک ستاره در ورزش استان و کشور تبدیل شوند.
ملی‌پوش سابق دو و میدانی کشور به یکی از پتانسیل‌های مطرح استان فارس در عرصه کشوری اشاره کرد و گفت: آقای میعاد مکیف که چندین سال سرمربی رده‌های پایه تیم‌ملی ایران هستند، یکی از نوابغ مربیگری در ایران هستند که بچه‌های دیگر از شهرهای دیگر می‌آیند شیراز که بتوانند از دانش این مربی استفاده کنند. 
نیادوست ادامه داد: حضور مکیف باعث شده که ورزشکاران خیلی خوبی در این رشته داشته باشیم اما هنز جای بسیار بیشتری برای کار وجود دارد.
وی گفت: من به‌عنوان یک ورزشکار ملی، خیلی برایم مهم بود که بچه‌ها وقتی می‌خواهند به مسابقات مهمی اعزام شوند، یک مراسم تجلیل برایشان برگزار کنیم. جا دارد از اداره‌کل ورزش و جوانان تشکر کنم که بلافاصله وقتی درخواست کردیم، یک سری پاداش و پول تو جیبی در اختیار نفرات قرار دادند و از  خانواده‌هایشان هم تجلیل شد.
سرپرست هیئت‌تنیس‌روی‌میز در خصوص باشگاه‌های فعال در سطح شیراز گفت: به‌جز خانه تنیس‌روی‌میز که در اختیار هیئت است و در خیابان شوریده شیرازی قرار دارد، چند باشگاه فعال دیگر هم داریم که دختران به صورت متمرکز زیرنظر مربیان تمرین می‌کنند.
وی تأکید کرد: ما مسئولین و کسانی که در ورزش هستند، فقط باید از این دختران و ورزشکاران حمایت کنیم و مسیر موفقیت را برایشان هموار کنیم.
نیادوست در خصوص شرایط تنیس‌روی‌میز در استان فارس گفت: متأسفانه تنیس‌روی‌میز استان در سال‌های اخیر خیلی شرایط ایده‌آلی نداشت و حالا در حال پشتوانه‌سازی هستیم. در رده بزرگ‌سالان عضویت در تیم‌ملی خیلی سخت است اما اگر بتوانیم همین داشته‌هایمان را حفظ کرده و شرایط را برایشان فراهم کنیم، امید داریم که در آینده یک پشتوانه برای رده‌های سنی داشته باشیم.
وی افزود: عضویت در تیم‌های ملی پایه آسان‌تر است اما هر چه سن بالاتر رود شرایط سخت‌تر می‌شود. با این حال تمام تلاش ما این است که بتوانیم در آینده حتماً نفراتی را عضو تیم‌ملی بزرگ‌سالان داشته باشیم و نیم نگاهی هم به کسب مدال در مسابقات آسیایی و جهانی داریم.
سرپرست هیئت‌تنیس‌روی‌میز استان فارس در پایان از مسئولان خواست که بخشی از مالیات شرکت‌ها و کارخانجات در ورزش هزینه شود: باید راهکاری اندیشیده شود تا بخشی از هزینه‌ای که کارخانجات، خرج ورزش می‌کنند از مالیاتشان کسر شود. اگر این اتفاق بیتفد، ورزش ما تکان بزرگی می‌خورد. قطعاً برای این مسئله باید واحدهای نظارتی خیلی خاصی تعریف شود تا سوءِاستفاده ‌ای نشود و این پول‌هایی که می‌آید صرفاً خرج ورزش و ورزشکاران شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی