[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

اماکن تاریخی فارس میزبان رویدادهای ملی و بین‌المللی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از استقبال بی‌نظیر مردم از اجرای کنسرت علی‌رضا قربانی خواننده محبوب کشورمان در مجموعه جهانی تخت‌جمشید خبر داد و گفت: تمامی  بلیت‌های این کنسرت در ساعات اولیه به فروش رفت و این موضوع حکایت از اشتیاق و استقبال مردمی نسبت به برگزاری این رویداد در یک مجموعه جهانی دارد.
محمد ثابت اقلیدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از  تمامی هنرمندان و برگزاری  چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می‌کنیم افزود:کنسرت علی‌رضا قربانی در مجموعه جهانی تخت‌جمشید  برای نخستین‌بار اجرا می‌شود. او افزود: اجرای این برنامه از تاریخ ۹ تیرماه و پهنه اصلی تخت‌جمشید و با جانمایی تعداد گسترده‌‌‌ای از صندلی‌‌‌ها برای مخاطبان برگزار می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: تمامی جوانب کار برای اجرای چنین کنسرتی  در یک مجموعه تاریخی با دقت و نظارت کارشناسان حوزه میراث‌فرهنگی  گردشگری استان سنجیده شده است. ثابت اقلیدی ادامه داد: این رویداد بزرگ ملی نشاط اجتماعی را به همراه دارد و می‌تواند به افرایش سطح کمی گردشگر به استان فارس و شهر شیراز کمک کند.
او با بیان اینکه برگزاری رویدادها در اماکن تاریخی و فرهنگی فرصت طلایی برای جذب بیشتر گردشگران و ماندگاری ساعت بازدید است گفت: در حال‌حاضر استان فارس به مرکز و کانون رویدادها تبدیل شده است و بی‌شک این موضوع تأثیر بسزایی در توسعه  و اقتصاد گردشگری استان دارد.
ثابت اقلید  با بیان اینکه  اماکن تاریخی و فرهنگی فارس آماده میزبانی از  رویدادهای ملی و بین‌المللی را دارند با ذکر مثالی به تکمیل سخنانش پرداخت و گفت: برای نمونه در هفته اخیر رویداد بزرگ‌ترین جشن خانواده سرودی‌های ایران با عنوان جشن اختتامیه سومین فصل لیگ سرود ایران، هم‌زمان با آغاز دهه ولایت در مجموعه فرهنگی  سعدی برگزار شد که مورد استقبال کم‌نظیر مردمی نیز قرار گرفت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری وصنایع دستی فارس در ادامه سخنانش  با اشاره به اینکه گردشگری رویداد امروزه از مهم‌ترین شاخه‌های گردشگری می‌باشد که بیش‌تر کشورهای پیشرو این صنعت از آن بهره می‌جویند گفت : اماکن تاریخی فرهنگی استان فارس هم اکنون کانونی برای برگزاری رویدادهای ملی شده است و جدا از رویدادهای فرهنگی وهنری که در طول ایام هفته در این اماکن به‌ویژه آرامگاه حافظ و سعدی برگزار می‌شود  میزبان برگزاری رویدادهای ملی در اماکن تاریخی هستیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی