[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

تمرکز بر خدمت‌رسانی به توان‌خواهان است، روزنامه شیراز نوین

جلسه حمایت از افراد دارای معلولیت و بررسی پیشرفت فیزیکی بوستان ویژه افراد توان‌خواه در فرهنگ‌سرای یاران برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه 2 شیراز، این جلسه با حضور رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات‌شهری شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونین منطقه دو، رئیس‌اداره بهزیستی شهرستان شیراز، تعدادی از مدیران شهری و دستگاه‌های متولی به میزبانی شهرداری منطقه دو در فرهنگ‌سرای یاران واقع در بوستان جوان برگزار شد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات‌شهری شورای اسلامی شهر با تبریک فرارسیدن دهه امامت و ولایت از دغدغه مدیریت شهری برای خدمت‌رسانی به توان‌خواهان خبر داد.
مسعود زارعی شمار توان‌خواهان شیراز را بیش از 63هزار نفر اعلام کرد و از تلاش‌های انجام شده در راستای خدمت‌رسانی به آن‌ها قدردانی کرد.وی خواستار هم افزایی دستگاه‌ها برای بهبود ارائه خدمات بهینه به توان‌خواهان شد و اظهار داشت: برپایی جلسات هفتگی و تشکیل کارگروه مناسب‌سازی معابر با حضور نماینده تام‌الاختیار استانداری، فرمانداری، شورای اسلامی شهر، شهرداری و حوزه‌های متولی نقش مهمی در خدمت‌رسانی به جامعه توان‌خواهان دارد.
زارعی خواستار ارائه گزارش پیشرفت پروژه‌های توان‌خواهان به شهردار کلان‌شهر شیراز شد و بر آسیب‌شناسی محورهای شهری برای تردد معلولان تأکید کرد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات‌شهری شورای اسلامی شهر بیان داشت: با تنظیم یک صورت جلسه باید وظایف همه دستگاه‌ها جهت خدمت‌رسانی به توان‌خواهان روشن شود. او تلاش‌های شهرداری منطقه 2 در حوزه ارائه خدمات به معلولان را شایسته قدردانی دانست و خواستار ارائه گزارش کاملی از  روند پیشرفت مجموعه پارک ویژه توان‌خواهان شد.
به گفته این مقام مسئول، تشکیل دبیرخانه جهت آسیب‌شناسی نقاظ ضعف و بررسی مناسب‌سازی معابر در مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز ضروری است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات‌شهری شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: هم اکنون ۹۰۹۰ نقطه برای مناسب‌سازی تردد معلولان شناسایی شده که تا پایان بهار ۱۴۰۳ باید به تمامی آن‌ها رسیدگی شود.
زارعی با بیان اینکه در راستای مناسب‌سازی معابر باید از ظرفیت مشاوران خبره بهره‌مند شد، افزود: رسیدگی به مشکلات معلولان در اولویت‌های مدیریت شهری قرار دارد.وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار غنی‌سازی فرهنگ‌سرای یاران شد و افزود: ارائه خدمات حضوری و مجازی برای توان‌خواهان باید به شکل ویژه در دستورکار قرار گیرد.
او گسترش زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات فرهنگی به توان‌خواهان را ضروری ارزیابی کرد و بیان داشت: ارائه خدمات آموزشی، تفریحی، ورزشی، طرح‌های توانمندسازی و پرداختن به سایر نیازهای معلولان ضروری است.
زارعی در بخش دیگری از سخنانش به ارتباط خوب بهزیستی با مدیریت شهری اشاره کرد و خواستار تقویت رویدادهای سلامت محور در جامعه شد.
در ادامه این جلسه، شهردار منطقه دو شیراز از مناسب‌سازی معابر و گسترش زیرساخت‌ها به منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و جامعه توان‌خواهان خبر داد.
محمد مقدس‌زاده فرارسیدن دهه امامت و ولایت را فرصت گران‌بهایی برای پاسداشت ارزش‌های فاخر دینی برشمرد و اظهار داشت: با هم افزایی سایر دستگاه‌ها در مدت‌زمان کم‌تری می‌توانیم پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.
او با ارائه گزارشی از پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها گفت: مجموعه پارک ویژه توان‌خواهان با اعتباری معادل ۱۵۲میلیارد ریال در فضایی به مساحت ۳۵هزار مترمربع در حال احداث است و 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
در این جلسه پیشرفت فیزیکی بوستان ویژه افراد توان‌خواه، نهضت مناسب‌سازی معابر، روند پیشرفت فرهنگ‌سرای ویژه توان‌خواهان واقع در بوستان بررسی شد و پیشرفت پروژه‌ها مورد بازدید میدانی قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی