[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

همایش فروش حق رایت ناشران کشورهای عضو جاده ابریشم برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

همایش فروش حق رایت ناشران کشورهای عضو جاده ابریشم در سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن برگزار شد و ناشرانی از ایران نیز در این همایش حضور داشتند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در سومین روز از سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن جمعه- اول تیرماه- همایش فروش کپی رایت ناشران کشورهای عضو جاده ابریشم در سالنی مختص به مدل‌های کسب و کار «B to B» برگزار شد.
در این سالن ۲۵ ناشر از کشورهای مختلف از جمله نپال، سریلانکا، بنگلادش، تایلند، هند، مالزی، اندونزی، اوگاندا، کامبوج، ترکیه، آذربایجان، امارات و اسلوونی میزهایی را به خود اختصاص داده بودند و پنج میز نیز به ناشران و آژانس‌های ادبی ایرانی حاضر در نمایشگاه انتشارات سوره مهر و مهرک، انتشارات بین‌المللی الهدی، آژانس ادبی دایره مینا و آژانس ادبی صبا اختصاص داشت. یک میز ایران نیز به تصویرگری کتاب کودک اختصاص داشت که با حضور زینب السادات بدری همراه بود.
در این همایش که از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ به وقت محلی برگزار شد، ناشران و آژانس‌های ادبی ایرانی با بیش از ۱۵ ناشر چینی و ناشران دیگر کشورها در بحث تبادل رایت به گفت‌وگو پرداختند. با توجه به این نکته که سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن تأکید ویژه‌ای بر کتاب کودک و تصویرگری دارد، عمده ناشران حاضر در این سمپوزیم ناشران کتاب کودک بودند.
سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از ۳۰ خرداد آغاز به کار کرد و تا سوم تیرماه امسال به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی