[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

افراد جدید به کمیته اخلاق احضار می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال احضار چهره‌های جدید را در پرونده فساد در باشگاه مس رفسنجان تأیید کرد.
به گزارش فوتبال360- مس رفسنجان روز پنجشنبه درحالی به کار در فصل 03-1402 با شکست در فینال جام حذفی پایان داد که نارنجی‌پوشان در ماه‌های پایانی فصل، وضعیتی ویژه و البته جنجالی را پشت‌سر گذاشتند. افشای پرونده فساد در باشگاه مس رفسنجان و احضار مدیران سابق باشگاه مس و البته بازداشت چند مدیر ارشد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و چندین چهره‌رسانه‌ای، باعث شد تا این تیم نارنجی‌پوش به یکی از مهم‌ترین سوژه‌های رسانه‌های ورزشی و غیرورزشی تبدیل شود.
مسئولان قضایی استان کرمان در چند مرحله سعی داشته‌اند تا جزئیاتی از پرونده را تشریح کنند اما فعلاً خبری از صدور حکم نهایی نیست و تحقیقات درباره ابعاد این فساد ادامه دارد. نکته مهم اینکه هم‌زمان با تشکیل پرونده در مراجع قضایی استان کرمان و شهر رفسنجان، پرونده‌ای هم در کمیته اخلاق تشکیل‌ شده و مسئولان این کمیته سعی دارند تا وفق آیین‌نامه انضباطی و اخلاقی فیفا، درصورت بروز فساد، برخورد لازم را انجام بدهند. دراین‌باره چهره‌های مختلفی به کمیته اخلاق احضار شده‌اند و حالا گفته می‌شود که قرار است چهره‌های جدیدی هم به این کمیته احضار شوند!
*رسانه‌ها به تسهیل امر فدراسیون فوتبال کمک کردند
امیرمهدی علوی، مدیر روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال درباره آخرین جزئیات پرونده فساد در باشگاه مس رفسنجان گفت: «فکر می‌کنم مقام محترم قضایی و دادگستری محترم کرمان در این زمینه توضیحات کامل را در 2 نوبت، آن‌طور که من دیدم داشتند. این مسئولان تنویر افکار و شفاف‌سازی داشتند که تعداد افراد حاضر در این پرونده و متهمان تحت‌تحقیق چند نفر هستند. حرف‌های رسانه‌های آن‌طرف آب که مشخص است. در مورد آن افراد و رسانه‌های‌شان بحثی نداریم. ولی در حوزه رسانه‌های داخلی از همکاری تمامی رسانه‌ها در این موضوع تشکر می‌کنیم. رسانه‌های داخلی شاید به بحث تسهیل امر فدراسیون فوتبال هم کمک کردند».
*کمیته اخلاق تنبیهات فوتبالی این پرونده را ابلاغ خواهد کرد
علوی با اشاره به احضار چهره‌های جدید به کمیته اخلاق توضیح داد: «کمیته اخلاق در این موضوع پرونده مفتوح دارد. آقای یونس اسدی‌مقدم رئیس کمیته، افرادی را به کمیته اخلاق فراخواندند. این موضوع وارد فاز جدیدی در کمیته اخلاق خواهد شد. امیدواریم همه ابعاد این پرونده با نظارت رکن قضایی فدراسیون در کنار تلاش‌ها و اقدامات مجموعه دادگستری کرمان و مقامات صالحه قضایی داشتند، مشخص شود. امیدواریم شرایطی رقم بخورد که فوتبال ما در لیگ بعدی با آرامش روانی علاقه‌مندان و هواداران به کار خود ادامه بدهد. کمیته اخلاق تنبیهات فوتبالی این پرونده را ابلاغ خواهد کرد به‌تبع آن ممکن است روندهای جدیدی هم در حوزه مباحث مختلف وجود داشته باشد».

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی