[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

فرماندار رستم: مشکلات کارگران کارخانه قند ممسنی پیگیری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا: فرماندار شهرستان رستم گفت: مشکلات صنفی کارگران کارخانه قند ممسنی این شهرستان در کارگروه موانع تولید استان فارس مطرح و برای حل آنها اقدام و پیگیری می‌شود.
طاهر ایزدی، یکشنبه افزود: علاوه بر اینکه ما از طریق مراجع حقوقی پیگیر مطالبات کارگران کارخانه قند ممسنی هستیم این کارگران نیز می‌توانند از طریق مراجع قضایی برای حل مشکلات صنفی خود اقدام کنند. 
نماینده این کارگران که در فرمانداری رستم حضور یافته بود نیز گفت: خواهان رسیدگی مسئولان ذی ربط در حوزه شهرستان، استان و کشور به مطالبات کارگران این کارخانه هستیم. 
کارخانه قند ممسنی (رستم) که در سال 1344 خورشیدی افتتاح شد، در سال 79 با سالانه 350 کارگر در یک فصل کاری به بخش خصوصی واگذار شد.
این کارخانه با مساحتی افزون بر 32 هکتار دارای سه حلقه چاه عمیق، پنج عدد سیلوی پنج هزار تنی، 2 مدرسه ابتدایی و راهنمایی، یک مسجد، 150 واحد مسکونی و استخر است.
به علت بدهی این کارخانه به کارگران در 27 مردادماه 95 شعبه 18 دادگاه عمومی حقوقی تهران حکمی مبنی بر فروش اموال کارخانه صادر کرد و بر اساس این حکم مقرر شد این کار از تاریخ 17شهریورماه 95 صورت گیرد. 
گفته می‌شود این کارخانه در زمان فعالیت خود برای 250 نفر به صورت مستقیم و برای یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرد اما تا قبل از تعطیل شدن این واحد تولیدی شمار کارگران آن به 80 نفر کاهش یافت. بسیاری از مسئولان شهرستان رستم خواستار این هستند که این کارخانه مجدداً زیر ‏پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد یا اینکه از طریق برگزاری مزایده مجدد، این واحد تولیدی به متقاضیان جدید واگذار شود یا اینکه به عنوان مطالبات در اختیار کارگران این ‏کارخانه قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی