[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

کار دشوار فجر در سیرجان، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد: فجر با دو پیروزی در سه بازی گذشته توانست به یک قدمی منطقه امن جدول برسد. روند صعودی فجری‌ها که با حضور غلام پیروانی در اواخر نیم فصل اول آغاز شده بود، حالا در اواسط نیم فصل دوم سر و شکل بهتری به خود گرفته. این اتفاق باعث شده هواداران این تیم از آن حجم ناامیدی نیم فصل اول و حتی هفته‌های نخست نیم فصل دوم رهایی پیدا کنند و مشتاقانه بازی‌های پیش رو را دنبال می‌کنند تا بقای تیم خود را در مسابقات این فصل ببینند و بعد هم خود را آماده کنند برای دیدن یک تیم مدعی در فصل 97-96.
مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور امروز با هفت دیدار از هفته بیست و پنجم پیگیری می‌شود و در مهمترین بازی، فجر شهید سپاسی شیراز در سیرجان به مصاف گل گهر این شهر خواهد رفت.
گل گهر سیرجان که شاید با سابقه‌ترین تیم لیگ یک باشد و بیشتر از هر تیمی تجربه بازی در این دسته را دارد، پس از سال ها حضور در میانه‌های جدول، امسال در قامت یک مدعی ظاهر شده و یکی از مدعیان جدی صعود به لیگ برتر محسوب می‌شود.
آنها در 24بازی قبلی صاحب 40 امتیاز شده اند و با اختلاف سه امتیاز نسبت به صدرنشین، دو امتیاز نسبت به تیم دوم و با امتیاز مساوی و تفاضل گل کمتر نسبت به تیم سوم، رتبه چهارم جدول را در اختیار دارند و در صورتی که بتوانند امروز نتیجه نامطلوبی برای فجر سپاسی رقم بزنند، حتی شانس صدرنشینی را هم دارند. در واقع در صورتی که گل گهر این بازی را ببرد، در صورت رقم خوردن نتیجه تساوی در دیدار تیم‌های مس کرمان و ملوان بندر انزلی، دست کم برای 24ساعت به صدر جدول صعود خواهد کرد. اما سپیدرود صدرنشین فردا میزبان استقلال اهواز ته جدولی است و شکست خوردن این تیم به دست تیمی که سقوطش رفته رفته قطعی می‌شود، بعید به نظر می‌رسد.
اما این مدعی بودن گل گهر و قعرنشین بودن سپاسی به هیچ عنوان نمی‌تواند گویای واقعیت اختلاف بین دو تیم باشد. فجری‌ها حتی در زمین تیم صدرنشین سپیدرود چیزی کمتر از حریف نشان ندادند و علی رغم خستگی سفر و زمین ناهمواری که دو بازیکن این تیم را مصدوم کرد، می‌توانست با به ثمر رساندن ضربه پنالتی، شانس به تساوی کشیدن بازی را هم داشته باشد. فجر از زمان بازگشت غلام پیروانی در چند بازی توانسته قدرت خود را به رقبای بالا جدولی نشان بدهد و علی رغم تمامی ضعف هایی که این تیم دارد، نمی‌توان تیمی را در لیگ دسته اول پیدا کرد که برتری چندانی نسبت به فجر، از لحاظ شکل تیمی داشته باشد.
دیدار رفت دو تیم در اوج بحران فجری‌ها با شکست این تیم همراه شد. در آن بازی که روز جمعه 2مهر در ورزشگاه حافظیه برگزار شد، فجر با دو گل به میهمان خود باخت و برای بازی امروز، انگیزه انتقام از این تیم خوب استان کرمان را هم خواهد داشت.
فجر با 20 امتیاز از 23بازی، از آخر تیم سوم جدول هست و برای رسیدن به منطقه بقا فقط یک پله دیگر پیش رو دارد و شاید امروز یا جمعه و پس از انجام بازی معوقه با نفت مسجد سلیمان، بتواند به رتبه پانزدهم و منطقه امن جدول برسد.
فجری‌ها در نیم فصل دوم 6بار به میدان رفته اند و دو پیروزی، دو شکست و دو تساوی به دست آورده اند. بازی قبلی فجر که سه شنبه گذشته در شیراز و برابر ایران‌جوان بوشهر انجام شد، پرگل ترین بازی این فصل فجری‌ها بود. آنها بعد از یک نیمه ضعیف که با شکست به رختکن رفتند، در نیمه دوم با ارائه یک بازی تهاجمی و برتر سه گل زدند و سه امتیاز مهم به دست آوردند. اما گل گهر هم نتیجه خوبی به دست آورد و ملوان رده دومی را در انزلی با نتیجه مساوی بدون گل متوقف کرد.
گل گهر امسال و به خصوص در خانه سخت می‌بازد. آنها در 8بازی اخیر هرگز شکست نخورده اند. آخرین شکست آنها به هفته شانزدهم و دیدار 17 آذر با سپیدرود برمی‌گردد که در رشت 1 بر صفر مغلوب شدند. اما در بازی های خانگی آخرین شکست آنها به هفته نهم برمی‌گردد. آنها در روز 16مهر در سیرجان با دو گل به بادران تهران باختند و این تنها شکست خانگی این تیم در مسابقات این فصل محسوب می‌شود. آنها سه بازی اخیرشان در لیگ دسته اول را با تساوی پشت سر گذاشته اند و در پنج بازی اخیر فقط یک پیروزی کسب کرده اند. در واقع فجر در 5بازی اخیر 8 امتیاز کسب کرده و گل گهر 7 امتیاز. گل گهر تاکنون 12بار در سیرجان پذیرای رقبای خود بوده اند که حاصل این 12بازی 22 امتیاز بوده؛ هفت پیروزی، چهار تساوی و یک شکست. قاطع‌ترین پیروزی آنها مقابل راه آهن با نتیجه 5 بر 1 و مقابل استقلال اهواز و با نتیجه 4 بر صفر رقم خورده اما بهترین نتیجه خانگی این تیم مقابل ملوان بندر انزلی با نتیجه 3 بر 1 برای این تیم به دست آمده است. 22گل زده و 10گل خورده حاصل کار این تیم در بازی‌های خانگی این فصل است. از طرفی فجر در بازی‌های خارج از خانه تاکنون صاحب دو پیروزی و سه تساوی شده اما در هفت دیدار باقی مانده مغلوب رقبای خود شده و در مجموع وضعیت جالبی در مسابقات خارج از خانه نداشته است. اما این تیم در 5بازی اخیر خارج از خانه فقط یک بار طعم شکست را چشیده و در مجموع با توجه به قدرت دو تیم در هفته‌های اخیر، نمی‌توان پیش از بازی امروز شانس خیلی بیشتری را برای پیروزی یکی از دو تیم قائل بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی