[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

فراخوان حمایت از تولیدات نمایشی استان فارس تمدید شد، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از حمایت مالی انجمن هنرهای نمایشی استان فارس با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور و انجمن هنرهای نمایشی ایران با هدف تقویت و حمایت از گروه‌های نمایشی فعال، کشف استعدادهای نسل جدید و استمرار اجراهای عمومی نمایشی در گستره جغرافیایی کلیه شهرستان‌های استان از تولید آثار جدید در بخش‌های نمایش خیابانی و نمایش صحنه‌ای، از طرح تا تولید و تا اجرای عموم، خبر داد.
سیدرسول موسوی‌نژادیان گفت: به همین جهت از گروه‌های نمایشی سراسر استان دعوت می‌شود درخواست خود را به‌همراه مدارک لازم طبق اولویت‌های موضوعی و شرایط ذیل براساس زمان‌بندی فراخوان به کارشناس تئاتر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جهت تحویل به انجمن هنرهای نمایشی فارس تحویل نمایند.
وی افزود: اولویت‌های موضوعی آثار طبق سرفصل طرح قرارگاه شهید آوینی، ضرورت افزایش جمعیت و تقبیح سقط‌جنین، خدمات پیشرفت نظام و خدمات خاص دولت انقلابی، نقش مقاومت در مقابله با استکبار و رژیم صهیونیستی، افشای فتنه 1401، بخش فلسطین و غزه، ارزش‌های دفاع مقدس (با محوریت شهدای استان فارس) و شهدای مظلوم حادثه تروریستی حضرت شاهچراغ(ع) با بهره‌گیری از مفاهیم و جلوه‌های تاریخی، دینی، فرهنگی و آداب و سنت‌های منطقه‌ای و بومی است.
موسوی‌نژادیان ادامه داد: آثار متقاضی توسط شورایی متشکل از نمایندگان انجمن هنرهای نمایشی استان فارس و کارشناسان مجرب اداره‌کل که توسط معاونت هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معرفی می‌گردند، بررسی و انتخاب خواهند شد.
این مقام مسئول اداری، اظهار داشت: در هر دو بخش خیابانی و صحنه‌ای اولویت با تولیدات آثار حوزه دفاع مقدس با محوریت شهدای استان فارس و تولیدات جدید استان در سال 1403 خواهد بود. این آثار نباید قبلاً توسط هیچ گروهی اجرا شده باشد. تولید در قالب و گونه‌های مختلف نمایشی بلامانع است ولی ایده‌ها و شیوه‌های اجرایی خلاقانه و نو در اولویت پذیرش است.
او با بیان اینکه ارائه مجوز کتبی نویسنده، ایده‌پرداز (تئاتر خیابانی) ازسوی کارگردان و گروه متقاضی ضروری است، اعلام کرد: به‌منظور عدالت در تخصیص منابع مالی حمایتی، هر کارگردان یا نویسنده می‌تواند آثار مختلفی را ارسال کند اما تنها از یک اثر از هر کارگردان حمایت خواهد شد و نحوه حمایت از تولیدات نمایشی تأیید شده در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین کارگردان و انجمن هنرهای نمایشی استان فارس صورت خواهد گرفت.
موسوی‌نژادیان حمایت‌های انجمن هنرهای نمایشی استان از آثار در بخش خیابانی از تولید به مبلغ بیست میلیون تومان به هر گروه بابت تولید اثر و حداقل پنج اجرا در سطح شهرستان‌های استان، تا سقف 5 گروه نمایشی، بخش صحنه‌ای از تولید و اجرای عمومی اثر را 40 میلیون تومان تا سقف 5 اثر نمایشی، بیان داشت.
وی خاطرنشان کرد: حمایت ویژه مالی از دو تا سه اثر نمایشی که با حفظ اولویت‌های نمایشی طرح شهید آوینی از شاخصه‌های خاص اجرایی نیز استفاده کرده باشند تحت‌عنوان نمایش‌های فاخر توسط کارگروه تخصصی اداره‌کل (مشروط به اجرای عموم) علاوه‌بر حمایت‌های فوق‌الذکر تخصیص خواهد گرفت.
به گفته معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مدارک لازم و نحوه ثب‌نام به‌صورت ارسال فرم تقاضا به‌همراه سه نسخه از طرح خیابانی در بخش خیابانی و متن نمایشنامه در بخش صحنه‌ای به‌همراه مجوز نویسنده است که گروه‌های متقاضی می‌بایست درخواست و آثار خود را طبق زمان‌بندی‌های مذکور به نشانی شیراز، چهارراه حافظیه، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، جهت تحویل به انجمن هنرهای نمایشی فارس ارسال نمایند.
او در پایان، آخرین مهلت دریافت طرح‌ها و نمایشنامه‌ها در هر دو بخش این فراخوان را تا 5 تیر 1403 اعلام کرد و افزود: تقویم اعلام متون و طرح‌های منتخب، بازبینی مرحله دوم با حضور کارشناسان در محل تمرین گروه‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی