[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

مرمت مسجد ۷۰۰‌ساله فرومد سمنان، روزنامه شیراز نوین

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی‌ گفت: مرمت حریم درجه یک مسجد جامع تاریخی فرومد انجام شد.
به گزارش ایسنا، محمدصادق رضویان بااعلام این خبر افزود: مرمت حریم درجه یک مسجد جامع تاریخی فرومد با اجرای کاهگل و سیم‌گل بدنه‌ها، پی‌بندی و استحکام‌بخشی دیواره‌های بافت، اصلاح ناودان‌ها، اجرای ازاره سنگی، اجرای دیوار ساحلی و اصلاح پیاده راه روبروی مسجد جامع انجام شد.
وی با اشاره به مشارکت دهیاری و شورای روستای فرومد، در مرمت بافت تاریخی این منطقه گفت: این مشارکت، نقطه عطفی در زمینه افزایش تعامل سایر نهادها و بخش‌ها با میراث فرهنگی و حفظ بافت تاریخی منطقه است.
مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی‌ تصریح کرد: مسجد جامع تاریخی فرومد سمنان 700‌سال قدمت دارد و تا کنون و در مراحل مختلف، کار مرمت این مسجد تاریخی انجام شده است.
وی ادامه داد: این بنا یکی از آثار ارزشمند معماری دوره خوارزمشاهیان است، در مساحتی حدود 820‌مترمربع به‌صورت 2‌ایوانی ساخته‌شده و متشکل از 2‌ایوان شمالی و جنوبی است.
مسجد جامع فرومد با شماره 345‌به ثبت آثار ملی رسیده است. روستای هدف گردشگری فرومد در بخش شرقی شهرستان میامی‌ و در 115‌کیلومتری مرکز شهرستان و در مسیر میامی ‌به سبزوار واقع است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی