[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

حوزه‌های موضوعی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در رتبه‌بندی جهانی QS گسترده شد، روزنامه شیراز نوین

با کسب رتبه در زمینه «داروسازی و داروشناسی»؛
حوزه‌های موضوعی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در رتبه‌بندی جهانی QS گسترده شد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از نخستین حضور این دانشگاه در حیطه «داروسازی و داروشناسی» (Pharmacy & Pharmacology) رتبه‌بندی جهانی موضوعی «QS» در سال 2024 میلادی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدهاشم هاشم‌پور» گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رتبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حیطه «داروسازی و داروشناسی» در رتبه بندی یادشده، در بازه 351 تا 360 قرار گرفته است. او افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در دو حوزه موضوعی دیگر شامل «علوم زیستی و پزشکی» (Life Sciences & Medicine) و «پزشکی» (Medicine) نیز از سال‌های گذشته تاکنون، همچنان در این رتبه‌بندی قرار دارد.
به گفته دکتر هاشم‌پور، ارزیابی‌ها در این رتبه‌بندی بر اساس پنج شاخص شامل «شهرت دانشگاه»، «شهرت کارفرمایان»، «تعداد استنادها به ازای هر مقاله»، «شاخص اچ» (H-Index) و «شبکه همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها» است.
رتبه‌بندی «QS» برای ارزیابی مستقل دانشگاه‌های دنیا، از سوی مؤسسه «کاکارلی سیموندز» در کشور انگلستان، از سال 2010 میلادی اجرا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی