[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

کاهش عوارض زایمانی ثبت‌شده در سال ۹۶ به کمک طرح تحول نظام سلامت، روزنامه شیراز نوین

مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت، کاهش عوارض زایمانی ثبت شده در سامانه «ایمان» را در سال 96 نسبت به سال 94، نمودی از ثمرات این طرح برشمرد.
سید ابوالفضل‌هاشمی اصل افزود: طرح تحول در نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات در حال اجراست که از جمله اقدامات این طرح می‌توان به بهسازی و نوسازی واحدهای زایمان طبیعی و نظارت دقیق‌تر بر شاخص سزارین اشاره کرد.
او ادامه داد: با نظارت دقیق مسئولان و همت کارکنان مراکز درمانی، عوارض زایمانی ثبت شده در سامانه «ایمان»، از پنج و یک دهم درصد در سال 94 به دو هفت صدم درصد در سال 96 کاهش یافته است.
هاشمی ضمن تقدیر از زحمات اساتید، پزشکان و کارکنان در این زمینه، بر ادامه تلاش برای ارتقای هرچه بیشتر سلامت مادران و نوزادان تأکید کرد.
رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزاری کمیته‌های بیمارستانی، ارائه راهکارهای مناسب و اصلاح فرآیندها را موجب تداوم این روند دانست و گفت: این امر، تلاش همه جانبه تمام همکاران را می‌طلبد تا در این شاخص، به کاهش مطلوب‌تری دست یابیم.
ثریا شفیعی همچنین بر ثبت روزآمد آمار زایمان و عوارض زایمانی در سامانه «ایمان» با هدف افزایش امکان برنامه‌ریزی تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی