[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

روحانی و پوتین دیدار کردند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت‌‌الاسلام حسن روحانی عصر شنبه در دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، گفت: روابط دو کشور در تمام ابعاد درحال توسعه است و هردو در حوزه سوآپ انرژی، دفاعی و بخش ترانزیت، ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری دارند و تهران از سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و بخش خصوصی روسیه استقبال می‌کند.
رئیس‌جمهور ایران در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر چیندائو چین برگزار شد، سازمان همکاری شانگهای را مجموعه مؤثری برای امنیت و توسعه منطقه دانست و اظهار داشت: ایران به مشارکت مؤثر خود در این سازمان ادامه خواهد داد.
روحانی با بیان اینکه ایران از توسعه روابط اقتصادی با منطقه اوراسیا در چارچوب تجارت آزاد استقبال می‌کند، گفت: در موضوع ترانزیت، پیوستن روسیه به کریدور ریلی شمال- جنوب فرصت‌های بزرگی برای همکاری اقتصادی با شرق ایجاد خواهد کرد.
رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به نقش مهم روسیه در توافقنامه برجام تصریح کرد: ایران طبق گزارش های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده و بعد از خروج یک‌جانبه و غیر قانونی آمریکا، مسکو نقش مهمی در استحکام برجام و اجرای تعهدات طرف‌های مقابل دارد.
روحانی، تداوم روابط و همکاری‌های چندجانبه ایران و روسیه در حوزه امنیت و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای را حائز اهمیت برشمرد و گفت: همکاری ایران و روسیه در مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تروریستی در منطقه مؤثر و نتیجه‌بخش بوده است و این همکاری‌ها ادامه خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی