[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

قالیباف: جنگ‌های سیاسی و تنش‌ها فایده‌ای ندارد، روزنامه شیراز نوین

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید در جامعه آرامش ایجاد کنیم؛ پس نباید بحث‌هایمان به سمت ایجاد تنش رود. دعوا و چالش ما بر سر حل مشکل مردم باشد.
محمدباقر قالیباف کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در پنجمین و آخرین مناظره تلویزیونی با موضوع اقتصادی با عنوان «کارآمدسازی دولت» به بیان دیدگاه‌هایش پرداخت. وی در فرصت ۵دقیقه‌ای اول با تبریک عید غدیر، گفت: شب قبل بعد از پایان مناظره، با خودم فکر کردم که بعد از بحث‌های مطرح شده در این مناظره باید چه چیزی بیان کنم.
وی افزود: با دقت به نکات مطرح شده از سوی بنده و سایر عزیزان، این موضوع مشخص شد که این موارد در دو سه دهه گذشته نیز بیان شده و حتماً باید حل کنیم؛ اما چرا همچنان این موارد حل‌نشده باقی مانده است. قالیباف گفت: در وهله اول دقت کنیم که در نقشه دشمن حرکت نکنیم؛ حتماً دشمنان آرامش و آسایش را برای ملت ما نمی‌خواهند. آن‌ها دنبال پریشان کردن مردم هستند؛ پس نباید آنها را پریشان‌تر کنیم. آنها نمی‌خواهند افق روشنی از ایران عزیز ما در ذهن مردم ساخته شده و مردم امیدوار به آینده شوند؛ لذا ما با تصمیمات و رفتار خودمان به این موضوع توجه کرده که خدای‌ناکرده نقشه دشمن را تکمیل نکرده و حرکت به‌گونه‌ای باشد که وظیفه خودمان را به‌درستی انجام دهیم. به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: مردم دغدغه‌هایی همچون اجاره مسکن دارند که با سررسید اجاره خانه‌شان، کجا زندگی کرده و در کدام حاشیه شهر رفته و به کدام روستا پناه ببرند. آنها در حوزه تحصیلات و معیشت مشکل دارند؛ پس ما برای مردم آرامش ایجاد کنیم. قالیباف افزود: البته بنده معلم اخلاق نیستم و اینجا هم جای درس اخلاق نیست، اما ما نباید تنش درست کرده و باید گشایش درست کنیم. اگر بنا بر بحث هم است، دعوا و چالش ما بر سر حل مشکل مردم باشد. وی یادآور شد: هفته آینده که هرکدام از ما توفیق خدمت پیدا کردیم، باید برای حقوق مردم، کسری بودجه و ارز تصمیم‌گیری کنیم که اینها به قدرت اجماع و همراه‌سازی و مدیریت نیاز دارد. وی افزود: این دعواها هیچ فایده‌ای ندارد و مشکل مسکن، تحریم، گرانی خودرو، تورم، بیکاری و امنیت را حل نمی‌کند و صدای روستایی مظلوم در دوردست و کشاورزان زحمت‌کش را نمی‌رساند که با زحمت تولید می‌کند و از فروش نهایی محصولش هم ۳۰ درصد به دست نمی‌آید. این دعواها مشکل کارمندان با حقوق ثابت و تورم ۴۰ درصد و مشکل سربازان را حل نمی‌کند. البته تلاش کردیم تا حدودی حقوق سربازان را حل کنیم؛ لذا این جنگ‌های سیاسی و تنش‌ها فایده‌ای ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی