[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

اجرای برنامه شب خاطره‌ها در مسجد رنگ و نور شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس خبر داد: ویژه‌برنامه شب خاطره‌ها به مدت دو شب در محل مسجد موقوفه نصیرالملک برگزار می‌شود.  
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، الیاس رضایی با بیان این مطلب تصریح کرد: ویژه‌برنامه شب خاطره‌ها در مسجد رنگ و نور شهر شیراز طی دو شب، شنبه و یکشنبه 19 و 20خرداد در محل این مسجد از ساعت 21 برگزار می‌شود. 
وی بیان کرد: در عملیات نورپردازی این مسجد تعداد 18پرژوکتور سفیدرنگ کار شده است که تابش نور در شب روی پنجره‌ها به صورت نقطه‌ای از حیاط به پنجره‌ها و از شبستان به مسجد تعبیه شده است. 
معاون بهره‌‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس اضافه کرد: مسجد نصیرالملک شیراز یکی از زیباترین مساجد ایران است که قدمت آن به دوره قاجار برمی‌گردد، بنایی مذهبی که همواره مورد توجه گردشگران و عکاسان داخلی و خارجی بوده است.  
وجود شیشه‌های رنگی و مشبک این مسجد جلوه‌ای خاص به یکی از شبستان‌های آن داده است به گونه‌ای که می‌توان جلوه‌ای از رنگ و نور را در این بنای تاریخی دید. 
مدت ساخت این مسجد در حدود ۱۲سال و از سال ۱۲۹۳ تا ۱۳۵۰هجری قمری بطول انجامیده است.
این مسجد باشکوه دارای صحن وسیعی است که در سمت شمال مسجد قرار گرفته و در ورودی دارای طاق‌نمایی بزرگ است که سقف آن با کاشی‌های هفت‌رنگ رنگارنگ مزین شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی