[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

مصوبه کاهش ساعت کاری در برخی استان‌ها ابلاغ شد، روزنامه شیراز نوین

اصلاح تصویب‌نامه هیئت وزیران درخصوص مجوز تنظیم ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی ‌غیر دولتی به برخی استانداری‌ها ابلاغ شد.
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، تصویب‌نامه اصلاحی هیئت وزیران درخصوص مجوز تنظیم ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی ‌غیر دولتی را به برخی استانداری‌ها به شرح زیر ابلاغ کرد:
هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷.۳.۱۳ به پیشنهاد شماره ۹۷.۱۶۷۶۹.۳۰.۱۰۰ مورخ ۱۳۹۷.۳.۱ وزارت نیرو و به استناد تبصره بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ‌ایران -مصوب ۱۳۹۵- و اصل یکصدوسی‌و‌هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران تصویب کرد:
۱. به استانداری‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در کلیه شهرستان‌های تابع استان‌های مذکور) و به سایر استانداری‌ها (در شهرستان‌های با دمای هوای بیش‌از (۴۵درجه سانتیگراد) اجازه داده می‌شود به تشخیص شرکت‌های توزیع نیروی برق، ساعات کار ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی‌ غیر دولتی را با رعایت قوانین مربوط از ساعت ۶.۳۰ تا ۱۳.۳۰ تنظیم کند.
۲. کلیه دستگاه‌های مذکور در بند (۱) این تصویب‌نامه مکلفند موارد زیر را اجرا کنند:
الف. در فصل تابستان به نحوی مصرف انرژی برق را مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ده درصد (۱۰%) کاهش یابد. همچنین به منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل ۲۵درجه سانتیگراد تنظیم و سیستم‌های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج شوند.
ب. با استفاده از مولدهای اضطراری خود در ساعات ۱۲ تا ۱۸ در ماه‌های تیر و مرداد برق تولید کنند. بهای سوخت این دسته از مولد‌ها با تأیید شرکت‌‌های توزیع نیروی برق توسط وزارت نیرو تأمین خواهد شد.
۳. کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی که دارای مولد برق بیش از ۱۰۰کیلووات هستند، موظفند طی ماه‌های تیر و مرداد بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ جهت تأمین کل و یا بخشی از برق مورد نیاز از ظرفیت‌های نیروگاهی خود استفاده کنند. وزارت نفت موظف به تأمین سوخت گاز و یا نفت گاز مورد نیاز برابر قیمت‌های بخش صنعت است.
۴. مسئولیت اجرای این تصویب‌نامه برعهده مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان‌ها و استان (حسب مورد) است و عدم رعایت آن تخلف محسوب می‌شود. وزارت نیرو موظف است در پایان تابستان گزارش عملکرد استان‌ها را به هیئت وزیران ارائه کند.
این مصوبه از طرف اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور به وزارت نیرو، وزارت کشور، وزارت نفت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ‌ایران و سازمان اداری و استخدامی‌کشور ابلاغ شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی