[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

غذای مقتولان نذری نبوده !، روزنامه شیراز نوین

پرونده پزشک تبریزی برای رسیدگی به شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور ارسال شد.
وکیل مدافع پزشک تبریزی در این باره گفت: این پرونده دو شاکی دارد، یکی در مورد فوت همسر و دیگری فوت مادربزرگ موکلم است. وی با بیان اینکه حکم صادره برای متهم قصاص است گفت: این پرونده دو شاکی دارد. در مورد فوت مادربزرگ، دایی موکلم تقاضای دیه کرده و در مورد همسر موکل نیز، اولیای دم تقاضای قصاص کرده‌اند.
وی افزود: امیدوارم قضات دیوان عالی کشور با توجه به مدارکی که به نفع موکلم است، دادرسی بی‌طرفانه و عادلانه‌ای داشته باشند.بیستم مهرماه سال گذشته و همزمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت دو عضو خانواده یکی از پزشکان تبریزی در رسانه‌ها منتشر شد.
براساس گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آنها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده، راهی بیمارستان شده‌اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت شدند.
تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیری‌های شبانه‌روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا اینکه این پرونده ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و ۱۰آبان‌ماه قاضی موسی خلیل‌اللهی دادستان عمومی ‌و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی جزئیات جدیدی از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد.
وی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت: براساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین بوده و در بررسی غذا‌ها نیز این نوع سم کشف شده است. اما موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صد درصد منتفی است، به هیچ‌وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.
وی با بیان اینکه غذا‌ها از یکی از رستوران‌های تبریز خریداری شده است تأکید کرد: هم تحقیقات کارآگاهان و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که موضوع غذای نذری نمی‌تواند مطرح شود. در جریان تحقیقات محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربین‌های حاضر در محل، نحوه خرید غذا از سوی متهم مشخص شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی