[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

پیشگامی‌ فارس در دیده‌بانی پیشگیری از جرم، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با اشاره به نقش نظارتی سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در جامعه گفت: با بسط و توسعه این سازمان‌ها و تشکل‌ها در جهت نظارت و امر و به معروف، نه دخالت، می‌توان شاهد کاهش آمار جرم و جنایت در جامعه بود.
به گزارش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس، قاضی رحمانیان با بیان اینکه درحال حاضر در استان فارس مردم تحت عنوان دیده‌بان پیشگیری از جرم با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم همکاری دارند، خبر داد: استان فارس با داشتن تعداد 4850 عضو دیده‌بان پیشگیری از جرم (30هسته تخصصی در شیراز و 150هسته عمومی ‌در استان) بزرگترین تشکل دیده‌بانان پیشگیری از وقوع جرم در کشور را در میان سایر استان‌ها دارد. دیده‌بانان پیشگیری از جرم در ماه مبارک رمضان در اجرای طرح پیشگیری و مقابله با روزه‌خواری درملأ‌عام در ماه مبارک رمضان فعالیت‌های گسترده‌ای انجام و با برقراری و انجام گشت‌های پیاده و خودرویی در سطح شهر تعداد 197تذکر کتبی و 426تذکر شفاهی به برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی که موازین را رعایت نکرده اعمال و گزارشات متعددی درخصوص واحدهای صنفی که ضوابط عرضه و فروش مواد غذایی را براساس طرح در ماه مبارک رمضان رعایت نکرده‌اند، به مراجع انتظامی ‌و قضایی اعلام کرده‌اند.
وی گفت: در نتیجه اجرای گزارش‌های دیده‌بانان پیشگیری از جرم پس از حصول صحت از اطمینان گزارش‌ها تعداد 28واحد صنفی بر حسب دستور قضایی در شهر شیراز پلمپ شد. هچنین دیده‌بانان در زمینه‌های مختلف از منابع طبیعی، زیست‌محیطی، نظارت بر حفر چاه‌های غیر مجاز، تصرف اراضی ملی، بهداشتی و سایر فعالیت‌ها تاکنون بیش از 400 گزارش تخلف در موارد فوق به مراجع ذیربط ارسال کرده‌اند. رحمانیان در خواست کرد: کلیه آحاد مردم علاقمند به فعالیت و مشارکت با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در قالب دیده‌بانان پیشگیری از جرم می‌توانند به سایت سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی‌) به آدرس http:// sajam.adliran.ir  مراجعه و ثبت نام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی