[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

بدمینتون‌باز نوجوان فارس: زمان تمرین بسیار کم و هزینه‌ها گزاف است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
بدمینتون‌باز نوجوانان استان فارس می‌گوید زمان محدود تمرین و هزینه بالای وسایل، مشکلات عمده این رشته ورزشی در استان فارس هستند. او همچنین اجازه نداشتن برای تمرین با آقایان را یکی از مسائلی می‌داند که مانع از پیشرفت دختران در ورزش بدمینتون می‌شود.
زینب صالحی‌زاده متولد 17  فروردین 1390 در شهرستان نی‌ریز، از  ۶ سالگی به بدمینتون علاقمند شده و فعالیت حرفه‌ای خود را زیر نظر خانم‌هاشمی در باشگاه تختی شیراز آغاز کرد.
صالحی‌زاده حالا از بازیکنان منتخب تیم‌ملی  زیر 15 سال به‌شمار می‌رود و برای مسابقات رنکینگ کشوری در مردادماه، آماده می‌شود.
این بدمینتون‌باز نوجوان شیرازی در 4 سال متوالی مقام اول مسابقات استان را به خود اختصاص داده و در رقابت‌های کشوری نیز به مقام‌های دوم و سوم انفرادی و اول و دوم دوبل دست یافته است ضمن اینکه کسب مقام دوم انتخابی تیم‌ملی زیر سیزده سال نیز در کارنامه او به چشم می‌خورد.
زینب در خصوص مشکلات این رشته ورزشی به خصوص برای دختران، گفت: سانس و زمان تمرین برای ما بسیار کم است. ضمن اینکه هزینه وسایل بدمینتون بسیار بالاست. 
به‌عنوان مثال، قیمت متوسط یک راکت برای ورزشکاری در حد تیم‌ملی حدود 15 میلیون تومان است. 
قیمت یک توپ 150 هزار تومان است که پس از چند جلسه تمرین، حتماً باید عوض شود.
او در مورد مسئله پوشش در مسابقات بدمینتون بانوان نیز گفت: در بیشتر استان‌های کشور، ورزشکاران اجازه دارد که با رعایت حجاب کامل، از مربی آقا بهره ببرد و با آقایان تمرین کند، اما متأسفانه در استان فارس چنین اجازه‌ای داده نمی‌شود.
بدمینتون باز ملی پوش فارس ادامه داد: این موضوع بارها مطرح شده که با رعایت حجاب و شئونات اسلامی زیر نظر مستقیم خانواده‌ها، این اجازه صادر شود که بازیکن‌ها زیر نظر مربیان آقا هم بتوانند تمرین کنند اما تا کنون این موافقت حاصل نشده است و وهمین امر باعث شده تا بازیکنان برای پیشرفت بیشتر به فکر مهاجرت به استان‌های دیگر باشند.
صالحی‌زاده در پایان گفت: تمرین با آقایان سطح کیفی بانوان را افزایش می‌دهد و این مسئله را در کیفیت ورزشکارانی که زمینه تمرین با آقایان در استان‌هایشان فراهم است، مشاهده می‌کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی