[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

پخش بازی‌های جام جهانی در بوستان آزادی، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت سیما و منظر شهری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرداری شیراز گفت: بازی‌های جام جهانی 2018 از پنجشنبه در بوستان آزادی شیراز برای عموم به نمایش گذاشته می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز، حسین پروین با اعلام این خبر گفت: مسابقات جام جهانی فوتبال از پنجشنبه ۲۵خردادماه و همزمان با برگزاری بازی بین تیم‌های روسیه و عربستان در بوستان آزادی شیراز به نمایش گذاشته خواهد شد و شهروندان شیرازی می‌توانند در این محیط به تماشای  این بازی‌ها بپردازند.
وی گفت: تاکنون شرایط پخش دو بازی در روز و در ساعات 19و 30دقیقه و 22و 30دقیقه فراهم شده و تلاش می‌کنیم امکانات مناسب برای پخش بازی‌هایی که در طول روز برگزار می‌شود نیز فراهم شود.
پروین با اشاره به اینکه در تعاریف شهرسازی فضاهایی با عنوان فضاهای عمومی‌ وجود دارد که شهروندان بدون وجود تعاملی خاص با یکدیگر از این فضاها استفاده می‌کنند، افزود: این فضاهای عمومی ‌در روند تکامل شهرسازی باید به فضاهای اجتماعی ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه در فضاهای اجتماعی فعالیت‌های مختلفی برای حضور شهروندان و ایجاد تعاملات اجتماعی انجام می‌شود، یادآور شد: فضاهای متعددی در مناطق مختلف شیراز وجود دارد که ظرفیتی مناسب برای تبدیل شدن به فضای عمومی ‌و پس از آن به فضای اجتماعی محسوب می‌شود.
سرپرست معاونت سیما و منظر با بیان اینکه متولیان شهر شیراز تاکنون به موضوع تبدیل فضاهای عمومی ‌به فضاهای اجتماعی ورود نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز بنا دارد از این پس فضاهای عمومی‌ همچون فضاهای سبزی که در سطح شهر وجود دارند را با اجرای برنامه‌هایی مانند آنچه در ایام جام جهانی در بوستان آزادی برگزار می‌شود به فضایی اجتماعی برای ایجاد تعامل شهروندان تبدیل کند.
وی با بیان اینکه امسال برنامه‌ریزی مناسبی برای پخش بازی‌ها در بوستان آزادی انجام شده است، گفت: ما سه مکان را برای برگزاری این برنامه به شورای تأمین شهرستان پیشنهاد دادیم که بوستان آزادی از سوی این شورا برای نمایش مسابقات جام جهانی مناسب تشخیص داده شد. پروین در پایان گفت: شهرداری شیراز در آینده‌ای نزدیک برنامه‌های مشابهی را در مناطق مختلف شهر، از پیاده‌راه سلامت در منطقه برخوردار شهر تا جنوبی‌ترین و کم‌برخوردارترین نقاط شیراز برگزار خواهد کرد.
وی افزود: مکان‌هایی همچون بوستان نماز، بوستان شهروند و بوستان مادر برای ایجاد فضاهای اجتماعی و برگزاری برنامه‌هایی مانند پخش مسابقات ورزشی و... مناسب هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی