[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

امضای تفاهم‌نامه بین اداره کل استاندارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، روزنامه شیراز نوین

اداره کل استاندارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با هدف گسترش همکاری‌ها در ابعاد آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای، تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا و مبادله کردند.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مدیرکل استاندارد فارس دوشنبه 22 خرداد در جمع خبرنگاران، با اشاره به امضا و مبادله‌ی تفاهم‌نامه با سازمان صنعت، معدن و تجارت، گفت: یکی از اهداف مبادله‌ی این تفاهم‌نامه، راه‌اندازی دفتر استانداردسازی در آن سازمان است.
مرتضی رهنما گفت: این تفاهم‌نامه شامل 4 ماده و 23 بند بوده و بر استفاده از ظرفیت طرفین به منظور تقویت تعامل و گسترش همکاری ‌های علمی‌ و فنی تأکید دارد. 
او گفت: توسعه فعالیت‌‌های تولیدی، تجاری و صادراتی، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در توسعه اقتصادی پویا و پایدار، ارتقای همکاری‌ها، رشد و تبادل دانش فنی، استفاده از امکانات، تأسیسات و تجهیزات، شناسایی صاحبان ایده و... از اهداف این تفاهم‌نامه است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز گسترش همکاری‌های این سامان با اداره‌ی کل استاندارد فارس را زمینه‌ساز رشد و ارتقای فعالیت‌های اقتصادی در استان دانست. علی همتی گفت: گسترش همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اداره کل استاندارد  فارس زمینه‌ساز ارتقای فناوری، توجه و ترغیب تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان به بهبود کیفیت کالا و ترویج فرهنگ استاندارد و درنتیجه توسعه تولید، ثروت و رفاه ملی واشتغال‌زایی جوانان خواهد شد. به گزارش ایسنا بررسی و تعیین اولویت‌بندی موضوع‌های پیشنهادی سازمان برای تدوین استانداردها، مشارکت و همکاری در تدوین استانداردهای تجارت اعم‌از کالا و خدمات، مشارکت فعال در تدوین و تجدید نظر استانداردهای ملی و در صورت لزوم بین‌المللی، ایجاد سازوکار مناسب برای ساماندهی و مشارکت کلیه تشکل‌های سازمان برای استانداردسازی، ساماندهی فعالیت‌های تشکلی برای جلوگیری از موازی‌کاری، تشویق و ترغیب تولیدکنندگان داخلی، واردکنندگان و صادرکنندگان به استفاده از استانداردهای مرتبط کالا و خدمات، برای حفظ بازارهای بین‌المللی از موارد ذکر شده در این تفاهم‌نامه است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی