[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

پوشش کاداستر در ۲.۵میلیون هکتار از اراضی فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: تاکنون برای ۲.۵ میلیون هکتار از عرصه منابع طبیعی استان فارس سند کاداستر صادر شده است.
مهرزاد بوستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه تاکنون 2.5 میلیون هکتار از عرصه منابع طبیعی استان فارس که قبلاً سند دفترچه‌ای داشته به کمک طرح کاداستر تبدیل به سند تک برگی شده است گفت: امسال نیز 500 هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرد.
وی افزود: در استان فارس 10 میلیون و 300 هزار هکتار اراضی منابع ملی وجود دارد که تاکنون برای 9.5میلیون هکتار از این اراضی سند دفترچه‌ای صادر شده است و در واقع 2.5میلیون هکتار از اراضی که سند دفترچه‌ای داشته‌اند در طرح کاداستر سند تک‌برگ دریافت کرده‌اند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با بیان اینکه طرح کاداستر توسط چهار دستگاه اجرایی شامل اداره ثبت اسناد، جهاد کشاورزی، منایع طبیعی و راه و شهرسازی در مناطق شهری و برون‌شهری اجرا می‌شود افزود: کاداستر شهری با کمک اداره ثبت اسناد و راه و شهرسازی و کاداستر برون شهری که شامل زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی است با کمک اداره ثبت اسناد و سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اجرا می‌شود.
وی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که با صدور سند دفترچه‌ای داشته‌ایم این بود که چون سند در هیچ سامانه‌ای ثبت نمی‌شد، در برخی موارد به‌اشتباه و یا براساس آرای دستگاه‌های قضایی سندهای ضد و نقیض برای آن اراضی صادر می‌شد که مشکلات زیادی برای مراجع قضایی، ثبت اسناد و ارباب رجوع به وجود می‌آورد.
بوستانی با بیان اینکه در حال حاضر با اجرای طرح کاداستر محدوده‌های اراضی به طور رسمی ‌در سامانه ملی ثبت و کدگذاری می‌شود و به هیچ عنوان امکان صدور سند مجدد برای این قطعه زمین وجود ندارد که این بزرگ‌ترین حسن این طرح است، بیان کرد: یکی دیگر از مزایای این طرح این است که محدوده‌های عرصه منابع طبیعی کاملاً تثبیت می‌شود و کسی نمی‌تواند دخل و تصرفی در آنها داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی