[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

نوآوری در حوزه نیات واقفین از ضرورت‌های جامعه است، روزنامه شیراز نوین

مهندس حیدر اسکندرپور در دیدار خود با مدیرکل اوقاف فارس که طی آن شهرداران مناطق شیراز نیز وی را همراهی کردند گفت: نیات واقفین خیراندیش باید متناسب با نیازهای روز جامعه تغییر کند تا بخشی از مشکلات مردم مرتفع شود.
به گزارش روابط عمومی‌ اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، شهردار شیراز  با تأکید بر اینکه نوآوری در حوزه نیات واقفین از ضرورت‌های جامعه امروزی است افزود: همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان باید نسبت به این مقوله حساسیت داشته باشند و زمینه اجرای نیات واقفین را فراهم کنند.
شهردار شیراز تغییر نگرش در حوزه وقف در جامعه را یادآور شد و گفت: نگرش به وقف باید تغییر کند و نگاه به این حوزه باید با حساسیت همراه باشد، چرا که واقفین از دارایی می‌گذرند و وقف جامعه می‌کنند و در این راستا برای تحقق نیات واقفین همه باید تلاش کنیم تا نگاه همراه با حساسیت به حوزه وقف در جامعه گسترش یابد.
اسکندرپور به برنامه‌ریزی در حوزه وقف اشاره و بیان کرد: با برنامه‌ریزی مدون در این حوزه و تغییر نگرش واقفین می‌توان به خوبی بخشی از مشکلات اجتماعی را مرتفع کرد.
اسکندرپور با بیان اینکه طی این سال‌ها مجموعه بزرگ درمانی دیگری نظیر بیمارستان نمازی ایجاد نشده است، گفت: بیمارستان نمازی یک مجموعه درمانی موقوفه است که خدمات ارزنده‌ای به بیماران نیازمند سراسر کشور ارائه می‌دهد که هنوز پس از این سال‌ها منحصر به فرد است.
وی با بیان اینکه شهرداری شیراز و اوقاف فارس می‌توانند همگام با هم برای حل مشکلات اجتماعی تلاش کنند، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی این دو دستگاه اجرایی می‌توان بسیاری از مشکلات اجتماعی، مشکلات وقفی و حتی مباحث مدرن جامعه را حل و فصل کرد.
مدیرکل اوقاف فارس نیز گفت: استان فارس دارای بیشترین اراضی موقوفه است به نحوی که مدیریت این مجموعه عظیم با 32 اداره و دفتر نمایندگی صورت می‌پذیرد.
مدیرکل اوقاف فارس افزود: قریب به دو سوم شهر شیراز موقوفه است و این نشان از روحیه نیک‌اندیشی و خیرخواهی مردم شیراز دارد و واقفان بزرگی چون نمازی، خلیلی، پوستچی و... شهر شیراز و استان فارس را در بحث سلامت، سرآمد استان‌های کشور کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی