[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

رقابت نابرابر پروازهای چارتری بر سر خالی کردن جیب مردم، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از رقابت نابرابر پروازهای چارتری برای اعمال قیمت‌های نجومی ‌به مردم انتقاد کرد و گفت: مجلس ناظر عملکرد ایرلاین‌ها در تعطیلات پیش‌رو است. 
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از قیمت‌های نجومی ‌اعمال شده در بحث بلیت هواپیما گفت: متأسفانه بحث آزادسازی قیمت بلیت هواپیما در راستای ایجاد رقابت در ارایه خدمات به مردم مصوب شد که به مسابقه‌ای برای کسب درآمد بیشتر منجر شده است. 
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر ملاک افزایش قیمت بلیت هواپیما مناسبت‌های خاص شده است افزود: کمیسیون عمران مجلس با ورود به تخلفات ایرلاین‌ها 6‌ماه به سازمان هواپیمایی برای پایان دادن به این نوع برخوردها زمان داده است. 
ملاک افزایش نرخ‌ها تنها باید رشد خدمات و بهبود کیفیت آن به مردم باشد
وی با تأکید بر اینکه ملاک افزایش نرخ‌ها تنها باید رشد خدمات و بهبود کیفیت آن به مردم باشد تصریح کرد: متأسفانه اعمال نرخ‌های خارج از ضابطه بلیت هواپیما منجر به تحت فشار قرار گرفتن مسافران شده است. 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه محدودیت در تعداد هواپیما و تعداد صندلی‌ها مشکلات عدیده‌ای را برای ناوگان هوایی کشور ایجاد کرده است گفت: با توجه به اینکه تعداد تقاضا برای سفر هوایی روز‌به‌روز در حال افزایش است، از این‌رو نظارت بر اعمال قیمت‌ها باید بیشتر شود. 
توازنی میان عرضه و تقاضا در حوزه حمل و نقل هوایی وجود ندارد
رضایی با تأکید بر اینکه عدم توازن میان عرضه و تقاضا در حوزه حمل و نقل هوایی نابه‌سامانی‌هایی را رقم زده است گفت: در این میان اعمال سلیقه برخی ایرلاین‌ها در تعیین نرخ بلیت‌ها فشارها را بر مردم مضاعف کرده است. 
وی با بیان اینکه با اعمال نرخ‌های گزاف برای بلیت هواپیما، مردم قدرت انتخابی نداشته و مجبور به تن دادن به قیمت‌های نجومی ‌شده‌اند افزود: در بلیت‌های چارتری گاهی نرخ بلیت به حداقل ممکن در رفت و حداکثر ممکن در برگشت می‌رسد که این کلاهبرداری محض از مسافران است. 
قیمت بلیت هواپیما به‌شدت مورد اعتراض مردم است
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه قیمت بلیت هواپیما به‌شدت مورد اعتراض مردم است تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس برای پاسخگویی به مطالبات مردم و رفع اعتراضات آن‌ها نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه اعم از وزیر راه و شهرسازی داشته و به‌طور حتم پیگیری‌ها تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت. 
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نظارت مجلس بر عملکرد ایرلاین‌ها تقویت خواهد شد گفت: با توجه به آغاز تعطیلات تابستانه در روزهای پیش‌رو این نظارت‌ها بیشتر نیز خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی