[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

خارجی‌ها سهم پلاستیک ایران را خوردند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون گفت: باوجود اینکه مواد اولیه پلاستیک در بورس کیلویی ۵۰۰۰تومان قیمت‌گذاری شده، در بازار آزاد حتی با قیمت کیلویی ۱۰هزار تومان هم محصولی برای خرید وجود ندارد و این درحالی است که مواد اولیه تولید محصولات پلاستیکی و پلیمری با قیمت ارزان‌تری نسبت به بازار داخلی به بازارهای صادراتی، ارسال می‌شود.
به گزارش ایسنا، یکی از محصولاتی که در سال‌های اخیر افزایش مصرف داشته، محصولات پلاستیکی همچون کیسه، ظروف یکبار مصرف و... است که حجم قابل توجهی از این محصولات با مواد اولیه داخلی تولید می‌شود و از طریق شرکت‌های پتروشیمی ‌مواد اولیه آن باید تأمین شود.
در سال‌های گذشته هر زمان که نوسانات نرخ ارز به‌ویژه دلار در بازار رخ داده، قیمت مواد پتروشیمی‌ و به تبع آن محصولات پلاستیکی افزایش یافته است. در چند ماه اخیر نیز که نرخ ارز به ویژه دلار روند صعودی به خود گرفته، شرکت‌های پتروشیمی‌ قیمت مواد اولیه تولید پلاستیک را افزایش داده‌اند.
در این رابطه احمد مقیمی‌اصل، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در شرایط فعلی، تولید، به‌خصوص تولید محصولات پلاستیکی بامشکلات عدیده‌ای روبرو است، گفت: محصولات پلاستیکی و نایلون در صنوف مختلف بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و با رشد قیمت محصولات پلاستیکی، قیمت تمام‌شده محصولات مختلف افزایش می‌یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی