[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

پوست هندوانه را حتماً بخورید!، روزنامه شیراز نوین

بیشتر افراد وقتی هندوانه می‌خورند همانند بقیه میوه‌ها پوست هندوانه را دور می‌ریزند، ولی جالب است بدانید که پوست هندوانه دارای خواص بسیار زیادی است.
دور ریختن پوست هندوانه از عادات مردمی است که هندوانه مصرف می‌کنند. اگر این مقاله را بخوانید و با خواص بسیار سودمند پوست هندوانه آشنا شوید، دیگر این کار را نمی‌‌کنید. به دلایلی که در ادامه برایتان نوشته‌ایم پوست هندوانه را حتماً بخورید!
خواص پوست هندوانه
شاید 99درصد افرادی که میوه هندوانه را خریداری می‌کنند بعد از خوردن قسمت داخلی این میوه، پوست آن را به عنوان دورریز کنار می‌گذارند، در حالی که با همین پوست میوه می‌توان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات را درمان کرد.
پوست هندوانه دفع کننده اوره
مطالعات اخیر حاکی از آن است که پوست هندوانه به دلیل وجود سیترولین که نقش مهمی در سیکل اوره بدن بازی می‌کند، قادر است نیتروژن را از خون جذب کرده و آن را به ادرار تبدیل کند.
پوست هندوانه برای درمان زخم
پوست هندوانه حاوی ماده‌ای به نام آرگنین است که میزان اکسیدنیتروژن را افزایش می‌‌دهد. از این رو رگ‌های خونی را آرامش بخشیده و به درمان آنژین و بیماری‌های قلبی و عروقی کمک می‌کند. ترکیبات موجود در پوست هندوانه رشد ماهیچه‌ها را بهبود بخشیده و در درمان زخم‌ها مؤثر است. با خستگی مبارزه کرده و سیستم ایمنی را تحریک می‌کند. علاوه بر این با سرطان نیز مبارزه می کند.
بهبود عملکرد ورزشی با پوست هندوانه
افرادی که قصد دارند توانایی‌ها و قدرت بدنی خود را در رشته ورزشی خود افزایش دهند، پوست هندوانه مصرف کنند. این روش در ایلات غربی امریکا از سال‌های دور در میان ورزشکاران مورد استفاده قرار می گرفته است. 
کاهش فشارخون با پوست هندوانه
اگر پزشک به شما هشدار داده است فشارخون بالایی دارید، پس پوست هندوانه بخورید تا بدنتان را از بروز سکته‌ها ایمن کنید. محققان ثابت کرده‌اند استفاده از مکمل‌هایی همچون پوست هندوانه برای افراد بزرگسال مبتلا به فشارخون به عنوان یک درمان خانگی و گیاهی مؤثر واقع شده است.
تقویت معده با پوست هندوانه
مصرف پوست هندوانه همراه با شکر و عسل و حتی مربای آن برای تقویت و درمان ضعف معده توصیه می شود.
پوست هندوانه درمان و پیشگیری طبیعی از پروستات
هندوانه منبع غنی از لیکوپن است که در برابر سرطان پروستات همچون سدی از بدن محافظت می‌کند. تحقیقات نشان داده است که لیکوپن موجود در پوست هندوانه را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی