[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

حضور برخی نماینده‌ها در جام جهانی به سود ورزش است!، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع فدراسیون سوارکاری: اعزام‌های وزارت ورزش و جوانان از دوره‌های قبل کمتر است و با هدف صورت می‌گیرد، حضور برخی نماینده‌ها در جام جهانی به سود ورزش است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تعداد مدیرانی که از وزارت ورزش و جوانان به جام جهانی اعزام می‌شوند به نسبت دوره‌های گذشته کمتر است تأکید کرد: اعزام‌ها با هدف صورت می‌گیرد و هیچ‌کس در روسیه توریست نیست‌.
به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون سوارکاری در جمع خبرنگاران گفت: در طول اعزام‌های گذشته و در جام جهانی تعداد همراهان از وزارت ورزش کمترین تعداد است. هماهنگ شده یک بازی دکتر سلطانی‌فر در ورزشگاه باشند، یک بازی من و یک بازی هم دوستان دیگر. آقای عباباف مدیرکل حراست و رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان در آنجا حضور پیدا می‌کنند که آنها هم به عنوان توریست نیستند و می‌توانند به ما کمک کنند و وظیفه دارند در مسابقه‌ها حضور داشته باشند که این موضوع می‌تواند در روند برنامه‌ریزی ما و فدراسیون فوتبال کمک‌رسان باشد. از طرفی مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس هم که در رتبه‌بندی برتر شده است به نمایندگی از مدیران کل استان‌های ما اعزام می‌شوند.
داورزنی ادامه داد: در استان‌ها تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد تا برنامه‌ها به بهترین شکل پیاده شود و مدیرکل استان فارس به عنوان مدیری که عملکرد بسیار خوبی داشته به نمایندگی از سایر استان‌ها در این سفر حضور خواهد داشت که البته قطعی نشده اما تصمیم گرفته شده بود این موضوع انجام شود. دیگر کس دیگری نداریم و از سایت اطلاع‌رسانی وزارت‌خانه نیز دو خبرنگار اعزام می‌شوند. پس از مجموع وزارتخانه دو نفر در بخش اطلاع‌رسانی و تعدادی دیگری که خدمت شما عرض کردم از بین مدیران اعزام می‌شوند.
وی افزود: رویداد جام جهانی یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی جهان است که تعداد زیادی از مقامات بلندپایه کشورهای مختلف در آن حضور پیدا می‌کنند. چه اشکالی دارد که مقام‌های مختلف و افرادی که در مسند قانون‌گذاری هستند در این رویداد حاضر شوند. طبق اطلاعی که دارم، فکر نمی‌کنم بیشتر از سه چهار نفر از نمایندگان مجلس به روسیه بروند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که نتیجه اعزام نمایندگان را مطرح کرد توضیح داد: اگر بگوییم سه یا چهار نماینده نفری ۱۵-۲۰‌میلیون هزینه کنند جمع آن حداکثر ۱۰۰‌میلیون هزینه می‌شود. نمی‌خواهم بگویم ۱۰۰میلیون کم است اما در ورزشی که میلیاردی هزینه می‌کنیم، دستمزد می‌دهیم، هزینه اردو می‌کنیم که تیم‌ها بتوانند نتایج خوبی بگیرند، حال برای افرادی که در مسند تصمیم‌گیری، توسعه زیرساخت‌های ورزش نقش مهمی‌ دارند در اعزام‌شان این همه هیجان ایجاد شود فکر می‌کنیم باید یک مقدار بازنگری در دیدگاه‌مان داشته باشیم. در فرآیند کلی هزینه‌هایی که برای فوتبال کشورمان انجام می‌دهیم در بخشی که ویترین فوتبال کشور است و مردم باید خیلی شاد باشند که تیم‌شان قدرتمندانه در این رقابت‌ها حاضر می‌شود طبیعی است. تعدادی از نفراتی که می‌توانند کمک به فوتبال ایران کنند و در آینده فوتبال نقش داشته باشند حضورشان می‌تواند خوب باشد.
داورزنی در خصوص مسائل مربوط به کشتی و همچنین درباره دیدار رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی با وزیر ورزش و جوانان و اینکه آیا سوء‌تفاهمات پیش آمده حل شده است یا خیر گفت: من تعجب می‌کنم از برخی مباحثی که مطرح می‌شود. هیچ سوء‌تفاهم و اختلافی میان وزارت ورزش و فدراسیون کشتی نیست و هیچ زاویه‌ای با هم نداریم. دوستان فدراسیون در حال فعالیت هستند و وزارت ورزش نیز بسیار سفت و سخت و با تمام توان از فدراسیون کشتی حمایت می‌کند. طبیعی است رؤسای فدراسیون‌ها با مقام عالی وزارت دیدار داشته باشند و درخواست‌ها و مشکلات خود را مطرح کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی