[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

افزایش صادرات غیر نفتی فارس در دستور کار است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: افزایش صادرات غیر نفتی این استان در سال 97 در دستور کار این مجموعه قرار دارد و تحقق این مهم را با جدیت دنبال می‌کنیم.
علی همتی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ابتدا پیش‌بینی افزایش 25 درصدی صادرات در سال جاری را داشتیم که بر اساس آن میزان صادرات باید از یک میلیارد و 303 میلیون دلار سال 96 به یک میلیارد و 628 میلیون دلار در سال 97 می‌رسید.
وی ادامه داد: به دنبال تأکید استاندار فارس مبنی بر لزوم افزایش میزان صادرات استان و نزدیک شدن آن به عدد 2 میلیارد دلار، این موضوع در دستور کار قرار گرفت و چنانچه شرایط اجازه دهد میزان افزایش صادرات در سال 97 نسبت به سال 96 بیش از 50 درصد خواهد بود.
او اظهار کرد: سال 96 نیز صادرات یک میلیارد و 347 میلیون دلاری هدف‌گذاری شد که 97 درصد این رقم یعنی یک میلیارد و 303 میلیون دلار محقق شد.
همتی گفت: در مجموع در سال 96 صادرات این استان در مقایسه با سال 95 از نظر ارزشی 25 درصد و از نظر وزنی 52 درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس بیان کرد: شمش فولاد، کنسانتره سرب و روی، سیمان، کود اوره و آمونیاک، فرش دستباف و صنایع غذایی، عمده محصولات صادراتی فارس در سال 96 بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی