[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

چالش‌های زیست‌محیطی فارس در میزگرد ایرنا ، روزنامه شیراز نوین

میزگرد بررسی چالش‌های زیست‌محیطی فارس با حضور مدیران،کارشناسان و تشکل‌های زیست‌محیطی در خبرگزاری ایرنای استان برگزار و به چالش‌های طرح توسعه پالایشگاه شیراز، تأمین حقابه تالاب‌ها، معدن‌کاوی و زیست گور آسیایی و برخی دیگر از مسائل روز پرداخته شد.
خبرنگاران و اعضای تشکل‌های زیست‌محیطی در این میزگرد چرایی تداوم ساخت تنگ سرخ شیراز درحالی که ارزیابی زیست‌محیطی ندارد را مطرح کردند و به بیان دغدغه‌های عمومی ‌پیرامون اجرای طرح توسعه پالایشگاه شیراز با وجود آلودگی‌های زیست‌محیطی و کمبود آب خوراک پالایشگاه در دشت زرقان
پرداختند.
لزوم مطالبه حقابه تالاب‌های فارس به‌ویژه تالاب‌های بختگان و طشک، ضرورت اجرای طرح نکاشتن شلتوک و برنج در بالادست سد درودزن و تأکید بر نظارت دستگاه‌های مسئول از جمله جهاد کشاورزی و سازمان آب منطقه‌ای بر جلوگیری از کاشت محصولات آب‌بر از دیگر موضوعات این میز گرد بود.
خبرنگاران و تشکل‌های زیست‌محیطی حاضر در این میزگرد به دغدغه‌های عمومی ‌پیرامون شکل‌گیری کانون‌های ریزگرد در استان فارس اشاره کردند و گزارشی از احتمال شیوع بیماری‌های پوستی، سالک و سرطان در روستاهای حاشیه دریاچه‌های بختگان و طشک مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
همچنین در این همایش مباحثی پیرامون کمبود نیروی محیط‌بان در عرصه‌های زیست‌محیطی و تلاش‌های انجام‌شده برای صلح و سازش و رهایی محیط‌بانانی که در حبس قرار دارند مطرح و بررسی شد. 
دراین میزگرد دکتر سعید محمودی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس میهمان ویژه میزگرد ایرنا، سیاوش عابدی، دبیر تشکل‌های زیست‌محیطی استان فارس و سیروس زارع، دبیر شبکه منابع طبیعی و عضو تشکل‌های زیست‌محیطی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند. مشروح کامل سخنان مدیرکل محیط زیست استان فارس را در سایت خبرگزاری ایرانا می‌توان مشاهده کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی