[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

کمبود زمین برای مسکن ملی ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
معاون پشتیبانی و مدیریت منابع انسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست بررسی و ارزیابی طرح‌های نهضت ملی مسکن و تجاری‌سازی طرح‌های استان فارس گفت: بخش عمده‌ای از واحدهای نهضت ملی مسکن با همت بنیاد مسکن در دست ساخت است که بخشی از آنها به بهره‌برداری رسیده است.
علیرضا فلاحی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن پیشران توسعه صنعت ساختمان و جهش تولید است، گفت: تاکنون بیش از ۸۰۱هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن در روستاها و شهرها وارد فاز عملیاتی شده است.
وی همچنین از تکمیل و تحویل بیش از ۲۹۷هزار واحد از این واحدها به متقاضیان استان فارس خبر داد و گفت: اجرای این طرح‌ها زمینه افزایش و رونق اشتغال را نیز فراهم کرده است.
فلاحی با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای خانه‌دار شدن اقشار مختلف و همچنین ایجاد اشتغال و کار آفرینی در کنار طرح‌های نهضت ملی مسکن بهره برد، گفت: از مجموع ۸۰۲هزار و ۵۲ واحد نهضت ملی مسکن که در فرایند اجرا قرار گرفت، ۵۲۹هزار و ۷۴۲ واحد روستایی و مابقی شهری است که از واحدهای روستایی آغازشده نیز ۲۷۸هزار و ۴۲ واحد تکمیل و تحویل شده و مابقی در دست اجراست.
او افزود: از واحدهای شهری در دست اجرا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز ۱۹هزار و ۲۱۰ واحد تکمیل و تحویل شده است و بقیه در حال اجراست و در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد. 
وی گفت: بسیاری از این طرح‌ها با ایجاد انگیزه کار و تلاش در کنار خانه‌دار شدن متقاضیان، به عنوان پیشران توسعه صنعت ساختمان در کشور قلمداد می‌شود.
فلاحی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ابتدای دولت سیزدهم بخشی از تعهدات چهارمیلیون واحدی نهضت ملی را برعهده گرفت که تاکنون موفق شده بیش از ۸۰۱هزار واحد را وارد فرایند ساخت کند و از این تعداد نیز بیش از ۲۹۷هزار واحد را تکمیل کرده و تحویل متقاضیان داده است.
استان فارس گرفتار کمبود زمین در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن است
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: با توجه به تأمین زمین برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان فارس، کمبود زمین در این بخش زیاد بوده است.
سیدعلیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، در حاشیه نشست بررسی و ارزیابی طرح‌های نهضت ملی مسکن و تجاری‌سازی برخی از طرح‌های بنیاد مسکن استان فارس گفت: طرح‌های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰ شهر استان فارس قابلیت اجرایی شدن دارد و تاکنون ۲۰۸هزار و ۸۴۶ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن فارس نام‌نویسی کرده‌اند.
حمیدی با ارائه گزارشی از روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس اظهار کرد: شمار متقاضیان و افراد ثبت‌نام‌شده در این حوزه افزایش یافته و نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای فارس پرشتاب و پیشران توسعه است.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس ادامه داد: استان فارس رتبه نخست کشور را در تأمین زمین نهضت ملی مسکن دارد و با مشارکت منابع طبیعی و راه و شهرسازی، فارس بیشترین تأمین قطعات زمین را در کشور انجام داده است.
وی اضافه کرد: در عین حال استان فارس بیشترین کمبود زمین را هم در این طرح دارد. سهمیه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای فارس ۳۰هزار قطعه است؛ البته برنامه ما برای تأمین ۶۰هزار قطعه است و استاندار فارس تأکید دارد این تأمین قطعات زمین روستایی به ۱۲۰هزار قطعه افزایش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی