[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

برق پرمصرف‌ها قطع می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه دستور قضایی برای برخورد با مشترکان پرمصرف برق وجود دارد گفت: متأسفانه به‌رغم همه تأکیدها شاهد مصرف بی‌رویه برق به ویژه در بخش تجاری هستیم، این شرکت اجازه دارد تا با این مشترکان برخورد قضایی کند. 
مهندس جلال زراعت‌پیشه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس دستورات صادره از معاونان دادستان مرکز استان فارس، این شرکت اجازه دارد با مشترکان تجاری پرمصرف برق برخورد قانونی کند. 
مدیر دفتر حقوقی توزیع برق شیراز نیز گفت: در حکمی ‌قضایی که 24اردیبهشت 97 صادر شد تأکید شد هاست که با توجه به اتلاف منابع انرژی، ضایع شدن حقوق عموم مردم در برخورداری مستمر از نعمت برق، تداوم پدیده خشکسالی و اثرات آن بر میزان تولید انرژی برق و تحمیل هزینه‌های سربار به دولت، لزوم اقدام برای شناسایی مشترکان پرمصرف و انجام اقدامات قانونی درخصوص آنان احساس می‌شود. سیدامین وردی‌‌زادگان افزود: براساس این حکم مأموران شرکت توزیع نیروی برق شیراز مکلف شده‌اند که بعداز شناسایی متخلفان، نسبت به ارائه اخطار مکتوب اقدام و مهلتی برای اصلاح مصرف تعیین شود و اگر مشترک به اخطار توجهی نکرد، در پایان مهلت تعیین‌شده، نسبت به قطع انشعاب اقدام کنند. وی با اشاره به تأکید معاونان دادستان مرکز استان در برخورد با مشترکان پرمصرف گفت: معاون دادستان شیراز در پیشگیری از جرم نیز در حکمی ‌بااشاره به تأثیرات پدیده‌ خشکسالی بر میزان تولید و تأمین برق، ضرورت صرفه‌جویی در مصرف برق را مورد تأکید قرار داده است.
وردی‌‌زادگان گفت: در حکم یادشده، معاون دادستان ضمن تأکید بر لزوم رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق ازسوی کسبه، ‌تجار، صنعتگران، اصناف و بازاریان، مأموران برق را موظف کرده است که بعد از شناسایی متخلفان، کتباً به آنان اخطار دهند و اگر فرد بعد از مهلت قانونی اقدامی ‌برای اصلاح مصرف انجام نداد، رأساً برای قطع انشعاب اقدام کنند.
مدیر حقوقی توزیع برق شیراز اضافه کرد: این شرکت بعد از اطلاع‌رسانی کامل به تمام مشترکان مشمول این احکام، نسبت به اجرای دستورات دادستانی اقدام خواهد کرد.
وردی‌‌زادگان به تمام کسبه،‌ تجار، بازاریان،‌ اصناف و مشترکان توصیه کرد که نسبت به اصلاح الگوی رفتار مصرفی، مدیریت میزان استفاده از انرژی و بکارگیری لوازم برقی کم‌مصرف و خصوصاً عدم استفاده از لامپ‌های التهابی پرمصرف اقدام لازم را انجام دهند تا ضمن احترام به حقوق دیگر هموطنان درزمینه بهره‌مندی متناسب از امکانات عمومی‌ و سرشکن کردن هزینه‌های خود، مشمول دستورات صادره از سوی مرجع قضایی نشوند، در غیر اینصورت عواقب قطع انشعاب و هزینه‌های مترتب بر آن، برعهده‌ی مشترک پرمصرف خواهد بود.
 وردی‌‌زادگان گفت: یکی از راهکارهای مهم در رسیدن به اقتصاد مقاومتی مصرف بهینه‌ انرژی است. علی‌رغم اقدامات اطلاع‌‌رسانی و آگاهی‌بخشی انجام شده، متأسفانه بخشی از مشترکان تجاری، جزو پرمصرف‌ترین مشترکان دسته‌بندی می‌شوند. وی اضافه کرد: معمولاً کسبه و فعالان بخش تجاری، قیمت اجناس عرضه‌شده را متناسب با هزینه‌ها تعیین می‌کنند و افزایش هزینه‌های ناشی از مصرف بی‌رویه انرژی خصوصاً در زمینه‌ برق، می‌تواند بر افزایش قیمت کالاها در تمام بخش‌ها اثرگذار باشد.
 وردی‌‌زادگان بیان کرد: مردم خصوصاً اقشار آسیب‌پذیر کسانی هستند که متحمل زیان‌های ناشی از مصرف زیاد و بدون حساب و کتاب انرژی برق در بخش تجاری می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی