[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

هرساعت؛ یک مرگ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از نشست مستمر اعضای کمیسیون متبوعش با مسئولان مربوطه در راستای کاهش سوانح جاده‌ای خبر داد.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از آمار بالای تلفات جاده‌ای در کشور گفت: متأسفانه تولید خودرو با کیفیت نازل، وجود جاده‌های غیراستاندارد و همچنین سهل‌گیری در اعطای گواهینامه‌های رانندگی از عوامل تشدید تلفات جاده‌ای است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران رکورد‌دار تلفات جاده‌ای است افزود: مرگ سالانه 16‌هزار‌نفر در اثر تصادفات جاده‌ای فاجعه‌بار است.
هر یک‌ساعت، یک‌فوتی در جاده‌ها داریم
وی با تأکید بر اینکه طبق آمارهای اعلام شده در هر یک‌ساعت شاهد فوت یک‌نفر در جاده‌های کشور هستیم تصریح کرد: باید بدانیم که سوانح جاده‌ای هزینه‌های سنگین روحی و جسمی ‌بر جامعه تحمیل می‌کند.
رضایی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن تعطیلات تابستانه باید تدابیر لازم برای کاهش تصادفات جاده‌ای اتخاذ شود گفت: تعامل بیش‌از‌پیش دولت و مجلس برای پایان دادن به تولید خودروی بی‌کیفیت لازم است، زیرا بیشترین نوع تصادفات جاده‌ای با یک نوع خودروی خاص که از نازل‌ترین شرایط کیفی برخودار است صورت می‌گیرد.
برنامه‌ریزی برای کاهش تلفات جاده‌ای در تعطیلات تابستانه
این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به برگزاری نشست‌های مستمر در کمیسیون عمران مجلس در راستای کاهش سوانح جاده‌ای افزود: در جلساتی که با پلیس راهور داشته‌ایم خواهان افزایش نظارت بر جاده‌ها در ایام تعطیلات پیش‌رو بودیم تا به این ترتیب از حجم تصادفات تا حدودی کاسته شود. 
وی با بیان اینکه باید در رابطه با ارایه گواهینامه‌های رانندگی سخت‌گیری بیشتری صورت بگیرد تصریح کرد: هر عاملی که به کاهش تصادفات جاده‌ای منجر شود باید مرکز توجه مسئولان باشد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش‌بینی‌های لازم برای سفر ایمن مردم در ایام تعطیلات تابستانه صورت گرفته و امید است در این بازه زمانی حجم سوانح جاده‌ای کاهش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی