[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۲۴
  • دوره جدید

انتخاب رشته بیش از ۴۶‌درصد داوطلبان در آزمون ارشد، روزنامه شیراز نوین

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۴۶‌درصد داوطلبان کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: مهلت انتخاب رشته ساعت ۲۴‌ امروز سه‌شنبه، ۲۲خرداد ماه پایان می‌پذیرد.
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب افزود: به منظور انتخاب رشته آن دسته از داوطلبانی که تاکنون موفق به انتخاب رشته نشدند، مهلت تا ساعت‌۲۴ امروز سه‌شنبه ۲۲‌خرداد‌ماه جاری تمدید شده و داوطلبان می‌توانند با توجه به اصلاحیه دفترچه‌ای که عصر روز شنبه ۱۹‌خرداد منتشر شده است، نسبت به انتخاب حداکثر‌۱۰۰کد رشته محل اقدام کنند.
وی تأکید کرد: با توجه به صدور مجوز رشته‌های جدید بعد از انتشار دفترچه راهنما برای برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی توسط دفتر گسترش آموزش عالی، اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ عصر روز شنبه ۱۹‌خرداد روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت، داوطلبانی که انتخاب رشته کرده‌اند، می‌توانند با توجه به اصلاحیه منتشر شده نسبت به ویرایش کدرشته‌های انتخابی خود اقدام کنند.
وی همچنین افزود: از تعداد ۷۳۶‌هزار و ۳۸۷‌داوطلب ثبت‌نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷، تعداد ۵۷۵ هزار و ۶‌نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد ۵۷۳‌هزار و ۹۴۹ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.
به گفته توکلی، تا ساعت ۸‌صبح دیروز تعداد ۲۶۵ هزار و ۶۲۰‌نفر و یا به نوعی ۴۶.۲۸‌درصد داوطلبان نسبت به انتخاب رشته آزمون ارشد اقدام کرده‌اند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس کارنامه اعلام نتیجه، مجاز به انتخاب رشته در آزمون شده و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد شده‌اند نیز ضرورت دارد برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به سایت سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کرده و بر اساس ضوابط دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی