[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

حمایت قاطع از طرح جوانی جمعیت و فرزندآوری ، روزنامه شیراز نوین

 محبوبه عزیز- گروه خبر- اصفهان
در دومین رویداد جایزه ملی جمعیت که به میزبانی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان در ۱۱ تیرماه در تالار گل نرگس برگزار شد، هلدینگ پتروپالایش اصفهان در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج و فرزندآوری حائز رتبه برتر شناخته و معرفی شد.
رئیس حوزه مدیریت و مشاور امور بانوان و خانواده هلدینگ پتروپالایش اصفهان، با اشاره به اینکه بر اساس نظر هیئت‌مدیره این شرکت تاکنون اقدامات حمایتی خوبی به تمامی پرسنل پالایشگاه در راستای فرزندآوری و ترویج فرهنگ ازدواج صورت گرفته است، افزود: در سال گذشته در این شرکت تعداد ۱۳۸ مورد وام ازدواج به متقاضیان داده شد و تعداد ۱۱۹ مورد وام فرزندآوری نیز به متقاضیان داده شد.
به گزارش خبرنگار واحد رسانه روابط عمومی و بین‌الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، ندا حاجی‌باقری با اشاره به اینکه با اقدامات بسیار خوبی که در این زمینه برای پرسنل پالایشگاه انجام شد و میزان وام‌های اختصاص‌یافته برای فرزندآوری در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۴ برابر افزایش داشت، افزود: میزان وام اختصاص‌یافته در این زمینه نیز ۲ برابر افزایش داشت.
وی ادامه داد: هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اقدامات شاخصی که در زمینه فرزندآوری و توجه به جوانی جمعیت داشت، رتبه برتر دومین رویداد جایزه ملی جمعیت را در بین شرکت‌های خصوصی در تیرماه امسال به خود اختصاص داد و در این رویداد، مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری اصفهان از دکتر محسن قدیری مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان به پاس تلاش در راستای ایجاد تحول در حوزه خانواده و کسب رتبه برتر در رویداد جایزه جوانی جمعیت تقدیر و قدردانی کرد.
باید چاله‌های جمعیتی را مرتفع کنیم
همچنین مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان، در دومین رویداد جایزه ملی جمعیت استان اصفهان که با حضور دستگاه‌های منتخب در زمینه جوانی جمعیت برگزار شد، گفت: رویداد جایزه ملی جمعیت یکی از رویدادهای ویژه‌ای است که به همت مسئولان و دولتمردان برنامه‌ریزی و در سال جاری دومین رویداد آن برگزار شد. همچنین با مشورت و تصمیم‌گیری مسئولان تصمیم گرفتیم دومین رویداد جایزه ملی جمعیت استان اصفهان را به صورت خانوادگی برگزار کنیم.
مرضیه استکی افزود: شهید رئیسی نگاهی ویژه نسبت به حوزه جمعیت داشت و فعالیت‌ها و برنامه‌های ویژه‌ای مدنظر دولت سیزدهم بود که برگزاری این رویداد یکی از همین اقدامات مؤثر است. نگاه ویژه دولت رئیس‌جمهور شهید نسبت به مسئله جمعیت بسیار ارزشمند است. وی عنوان کرد: تمام کنشگران و فعالان حوزه جمعیت در حال تلاش هستند تا چاله‌های جمعیتی موجود را رفع کنند، در این جهت راهکارها و پیشنهادات مختلفی مطرح می‌شود و هر مجموعه و دستگاهی تلاش می‌کند این راهکارها را اجرایی کند و به سرانجام برساند. امیدوار هستیم این فعالیت‌ها و برنامه‌ها انگیزه‌ای باشد در کنار تمام تلاش‌های فعالان این حوزه تا بتوانیم مشکلات و چالش‌های جمعیتی را رفع کنیم.
استکی ادامه داد: در مرحله‌ای قرار گرفتیم که از شرایط تمام شهرستان‌های استان مطلع هستیم و وضعیت آن را از نظر مسئله جمعیت بررسی کردیم و قرار است با همت و همکاری کنشگران و فعالان این حوزه، مسائل و مشکلات را در شهرستان‌های مختلف پیگیری کنیم و به سرانجام برسانیم.
وی ادامه داد: رویداد جایزه ملی جمعیت آغاز راهی است که به همت مراکز دولتی و تخصصی و مردم کنشگر حوزه جمعیت برنامه‌های جدی‌تر و گسترده‌تر در حوزه خانواده و جمعیت برگزار شود.
دبیر ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استانداری اصفهان اضافه کرد: از تمام کارشناسان و فعالان حوزه جمعیت، همچنین سازمان‌هایی که برای برگزاری این رویداد همراهی کردند، سپاسگزاریم و امیدواریم برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده‌تری در حوزه جمعیت برگزار شود و این رویداد آغاز مسیری برای پیشرفت در حوزه خانواده و جمعیت باشد. همچنین در این رویداد با حضور محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، مجتبی یکتامنش، مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان و فرزانه کلاهدوزان، رئیس کمیسیون خانواده، بانوان و جوانان شورای اسلامی شهر اصفهان از کنشگران مردمی برتر، انجمن‌های فعال، کارشناسان فعال، نخبگان و دستگاه‌های دولتی و خصوصی حائز رتبه شایسته و فعالان رسانه‌ای در حوزه جمعیت استان اصفهان تقدیر شد که هلیدنگ پتروپالایش اصفهان در این رویداد به عنوان دستگاه برتر در زمینه توجه به جوانی جمعیت و ترویج فرهنگ ازدواج شناخته و معرفی شد و رتبه برتر را کسب کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی