[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

ابراهیم قاسمپور: این ناشناخته‌ترین تیم ملی ایران در جام جهانی است، روزنامه شیراز نوین

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال در جام جهانی‌1978 گفت: سرمربی تیم ملی وضعیت این تیم را به گونه‌ای پیش برده است که فوتبالی‌ها اطلاعاتی از شرایط ملی‌پوشان ندارند. در پایان دیدار با لیتوانی و با اتمام مسابقات دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان در راه آماده‌سازی برای جام جهانی اعضای این تیم پایان این هفته اولین دیدار خود برای ورود به این مسابقات را برگزار می‌کند. 
ابراهیم قاسمپور درباره اینکه تیم ملی با چه شرایطی راهی این رقابت‌ها خواهد شد تصریح کرد: متأسفانه تیم ملی در این مدت دیدارهای دوستانه درست و حسابی برگزار نکرد که حداقل خود ما اهالی فوتبال بدانیم تیم ملی‌مان با چه وضعیتی راهی این مسابقات می‌شود.
وی ادامه داد: رویارویی با امید ازبکستان و سیرالئون چیزی نبود که انتظار داشتیم. این دیدارها به نظر برای رفع تکلیف بود. یک بازی نسبتاً خوب با ترکیه داشتیم که در آن دیدار هم این‌قدر جابه‌جایی در پست بازیکنان داشتیم که مشخص نبود این اتفاقات تعمدی است یا قرار شده تیم با این وضعیت راهی مسابقات جام جهانی شود. به نوشته مشرق، مربی اسبق تیم ملی خاطر‌نشان کرد: همه مربیان پیش از ورود به این قبیل رقابت‌ها برنامه‌هایی برای مخفی‌کاری تاکتیکی دارند ولی این نوع مخفی‌کاری که درباره تیم ملی‌مان اجرا شده کم‌سابقه بود. اگر کی‌روش را نمی‌شناختیم و کارنامه قابل قبولی نداشت شاید به این رفتارش با تیم ملی شک می‌کردیم ولی از آنجا که در این سال‌ها باعث پیشرفت فوتبال ایران شده است به او اعتماد می‌کنیم و البته وقتی خبر برد تیم ملی در دیدار با لیتوانی را هم شنیدیم به این نتیجه رسیدیم که قطعاً اتفاقات خاصی در اردوی تیم ملی در جریان است که اعضای کادر فنی‌اش تعمداً نمی‌خواهند کسی از آنها مطلع شود.
قاسمپور تأکید کرد: اینکه از اردوی تیم اخبار خوبی به گوش می‌رسد به اندازه کافی دلگرم کننده است ولی به هر حال ما فوتبالی‌ها هر‌چقدر هم خبر برد و شادی در اردوی تیم را بشنویم مادامی‌ که تیم را نبینیم فکرمان بابت تیم ملی راحت نمی‌شود. به قولی می‌توان این تیم ملی را ناشناخته‌ترین تیم ملی در راه ورود به یک تورنمنت مهم دانست چون به هر حال همیشه تا قبل از ورود به مسابقات تاحدودی از ترکیب اصلی و یا نفراتی که احتمال بیشتری برای بازی در ترکیب تیم داشتند در اختیار داشتیم. الآن هم تا حدود زیادی می‌دانیم وضعیت چیست ولی در نهایت باز هم نمی‌تواند از نگرانی‌ها بکاهد.
وی در ارتباط با دیدارهای دوستانه دیگر تیم‌ها گفت: اینکه ما بازی‌های خوبی برگزار نکردیم بر همه واضح است ولی به هر‌حال در روزهایی هستیم که باید به تیم ملی روحیه داد و از آنها حمایت کرد. قطعاً تیم و بازیکنانش در این روزها بیش‌از هر چیز به آرامش نیاز دارند تا برای دیدار با مراکش آماده شوند. انشاالله این ناشناخته ماندن تیم ملی برای مراکشی‌ها در نهایت به سود ما تمام شود، چون آنها هرچقدر از تیم ملی ایران بدانند باز هم از ما(فوتبالی‌ها) کمتر است پس قطعاً درست نمی‌دانند ما چه تیمی ‌هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی