[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

شاهین طبع: چینی‌ها بیش‌از‌حد محکم بازی کردند!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: با توجه به ۴۰‌سال سابقه‌ای که در بسکتبال دارم، گفتم کامرانی ابتدا در تمرینات حاضر شود و بعد درباره دعوتش نظر بدهیم. به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی بسکتبال روزهای حساسی را در پیش دارد و باید بدون وقفه به کار خود در تابستان ادامه دهد. آسمان خراش‌ها ابتدا در ۲‌بازی آخر مرحله اول مقدماتی جام جهانی به میدان می‌روند. سپس بازی‌های آسیایی را در پیش خواهند داشت که در اندونزی برگزار می‌شود. همچنین بلافاصله مرحله دوم مقدماتی جام جهانی که شکل جدی‌تری هم خواهد داشت، برای شاگردان مهران شاهین طبع استارت می‌خورد.
بعد از بازگشت تیم ملی بسکتبال از چین و برگزاری ۲‌بازی تدارکاتی که با شکست برای ایران همراه بود، با مهران شاهین طبع همکلام شدیم.
در ادامه مشروح صحبت‌های سرمربی تیم ملی بسکتبال را می‌خوانید‌:
تیم دوم چین برابر ایران بازی کرد
همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد چین با تیم اصلی خود که قرار است در بازی‌های آسیایی حاضر شود، مقابل ما قرار نگرفت. البته آنها همواره ۲تیم ملی دارند که یک تیم میانگین سنی پایین‌تر دارد و مقابل ایران قرار گرفت. تیم دیگر نیز همزمان در تورنمنت‌های مختلف شرکت می‌کند. طبق بررسی که ما داشتیم، تقریباً ۳‌بازیکن اصلی چین در تیمی‌ که مقابل ما بازی کرد، حضور داشتند.
چینی‌ها بیش‌از‌حد محکم بازی کردند!
چینی‌ها در ۲‌بازی تدارکاتی که در این کشور برگزار کردیم، شاید بیش‌ازحد سفت و محکم بازی کردند. تا اواخر بازی همه‌چیز خوب پیش رفت؛ اما برخی برخوردها باعث شد کمی ‌حاشیه ایجاد شود. گاهی اوقات برخی عکس‌العمل‌ها در زمین احساسی است؛ اما باید از بیرون زمین هدایت شود. چینی‌ها روی تیم ما حساسیت خاصی دارند و به همین خاطر سعی داشتند بازی پربرخورد و درگیرانه‌ای داشته باشند. نمی‌توانم بگویم آنها به قصد مصدومیت بازیکنان ایرانی به زمین آمده بودند.
حدادی به صربستان می‌آید
از دیروز تمرینات خود را در تهران آغاز کردیم. مصدوم‌های تیم ملی شرایط بهتری پیدا کردند و همه بازیکنان در سلامتی کامل به سر می‌برند. قبل از اعزام به چین فشار تمرینات ما بالا بود و به‌همین خاطر آسیب‌دیدگی‌هایی به‌وجود آمد. این موضوع باعث شد که چند نفر مصدوم شوند و به چین نیایند. البته حامد حدادی هم که در سفر به چین با ما نبود و برخی شایعات هم مثل همیشه پیرامون او به وجود آمد، الآن در تمرینات هست و با ما به صربستان هم می‌آید. این بازیکن همیشه در تمرینات بوده و نمی‌دانم شایعات برای چیست.
نفرات اعزامی ‌به صربستان مشخص نیست
سعی می‌کنیم علاوه‌بر بازیکنان اصلی تیم، بتوانیم یکی، ۲‌نفر را هم اضافه‌تر با خود به صربستان ببریم. البته این موضوع به تعداد بازی‌هایی که در این کشور انجام می‌دهیم، بستگی دارد. فعلا ۲‌بازی ما با صربستان تأیید شده؛ اما امیدوارم بتوانیم ۲‌بازی با تیم‌های باشگاهی این کشور هم داشته باشیم.
نظرم درباره مهدی کامرانی تغییری نکرده
من گفته بودم که مهدی کامرانی با توجه به تجربه بالای خود می‌تواند به تیم ملی کمک کند. به همین خاطر از او دعوت کردیم در تمرینات باشد تا در کارهای گروهی شرایط این بازیکن را ارزیابی کنیم. کامرانی گفته فقط باید از او دعوت شود تا رسماً در لیست تیم ملی باشد؛ اما تفکر من متفاوت است. با توجه به ۴۰‌سال سابقه‌ای که در بسکتبال دارم، نظرم تغییر نکرده و هنوز هم می‌گویم درهای تیم ملی به روی این بازیکن باتجربه باز است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی