[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

کیمیا علیزاده، پیروز انتخابی تیم ملی تکواندو، روزنامه شیراز نوین

مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی تکواندوی زنان برای حضور در بازی‌های آسیایی 2018 برگزار و در نهایت نفرات اعزامی‌ به این دوره از رقابت‌ها مشخص و معرفی شدند. هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) از 28‌مردادماه تا یکم شهریورماه در «جاکارتا» اندونزی برگزار می‌شود که رقابت‌ها در بخش کیوروگی و در گروه زنان در 5 وزن 49-، 53-، 57-، 67- و 67+‌کیلوگرم پیگیری خواهد شد.
برهمین اساس صبح دیروز (یکشنبه‌- 20‌خردادماه) مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی تکواندو زنان در سه وزن 53-، 57- و 67-‌کیلوگرم برگزار شد که در نهایت مسافران جاکارتا مشخص شدند.
در این رقابت‌ها الهه شیدایی و مهسا پورمیرزای در وزن 53-‌کیلوگرم و طیبه پارسا، زهرا شیدایی و پریسا جوادی در وزن 57-‌کیلوگرم به مصاف یکدیگر رفتند؛ کوثر اساسه نیز که پیش از این قرار بود در وزن 57-‌کیلوگرم مبارزه کند به دلیل آسیب‌دیدگی از حضور در این مسابقات انصراف داد.
در پایان دیدار الهه شیدایی و مهسا پورمیرزای، شیدایی موفق شد با نتیجه 10 بر 3 با پیروزی از شیاپچانگ خارج شود.
در وزن 57-‌کیلوگرم نیز در نخستین پیکار پریسا جوادی و طیبه پارسا با یکدیگر به مبارزه پرداختند که این دیدار (10 بر‌10) به راند طلایی کشید و در نهایت جوادی با کسب دو امتیاز پیروز میدان شد.
جوادی در ادامه به مصاف زهرا شیدایی دیگر نماینده این وزن که در دور نخست با قرعه استراحت رو‌به‌رو بود رفت و این مبارزه نیز (یک بر یک) به راند طلایی کشیده شد و در پایان نیز پریسا جوادی موفق شد جواز حضور را بدست آورد.
در وزن 67-‌کیلوگرم نیز ملیکا میرحسینی که موفق به اخذ مجوز از جراح متخصص شده بود، به‌دلیل عملکرد قابل قبول در مسابقات قهرمانی آسیا با کیمیا علیزاده مبارزه کرد که در نهایت علیزاده با نتیجه 3‌بر یک موفق شد دیگر نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی باشد.
همچنین پیش از این نیز ناهید کیانی و زهرا پوراسماعیل با کسب مدال در بیست و سومین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا جواز حضور در بازی‌های آسیایی را کسب کردند.
گفتنی است؛ هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و زهرا حاجی‌وند به‌عنوان مربی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی