[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

دریافت‌ شهریه در مدارس دولتی ممنوع است، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به مشکلات مالی مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید گفت: دریافت شهریه در مدارس دولتی منع قانونی دارد اما دریافت مشارکت‌های مردمی‌ با رضایت والدین و خارج از برنامه زمانی ثبت ‌نام، مجاز است. به گزارش ایرنا عبدالرسول احمدی، روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران مدارس نواحی چهارگانه شیراز افزود: برای رفع کمبود منابع مالی ناشی از عدم توزیع به‌موقع سرانه دانش‌آموزی از سوی وزارت آموزش و پرورش، دریافت مشارکت‌های مردمی ‌می‌تواند برخی از کمبود‌ها را جبران کند، چنانچه این وزارتخانه هم‌‌اینک در بسیاری از موارد از کمک‌های مردمی‌ و خیران، به ‌ویژه در زمینه ساخت فضاهای آموزشی بهره‌مند می‌شود. وی افزود: یکی از راه‌های مدیریت صحیح منابع مالی موجود، صرفه‌جویی در مخارج است و مدیران می‌توانند با حذف هزینه‌های غیر ضروری، بخش قابل توجهی از کمبود منابع مالی را جبران کنند.
 ثبت نام دانش‌آموزان پایه ابتدایی اینترنتی است
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز در این نشست اظهار داشت: با هدف آسان‌سازی فرآیند ثبت نام دانش‌آموزان و قانونمند کردن هرچه بیشتر آن، روند ثبت‌ نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس نواحی یک و 2 آموزش و پرورش شیراز، برای سال تحصیلی جدید، به صورت اینترنتی انجام می‌شود.
علی عسکر جمشیدی ادامه داد: ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان ورودی مقطع ابتدایی در این 2 ناحیه از 22خرداد آغاز می‌شود و تا 28خردادماه ادامه خواهد داشت. وی بیان کرد: در ادامه این فرآیند، بررسی سیستمی‌ ثبت ‌نام‌ها در تاریخ‌های 29، 30 و 31خردادماه صورت می‌گیرد و با ارسال پیام به والدین دانش‌آموزان ثبت نام شده، زمان و مکان مراجعه والدین برای پیگیری روند ثبت نام نیز اطلاع رسانی خواهد شد. جمشیدی، زمان شروع ثبت نام دانش‌آموزان ورودی مقطع ابتدایی در نواحی سه و چهار آموزش و پرورش شیراز را دوم تیرماه 97 اعلام کرد. معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تأکید بر لزوم پذیرش دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی براساس طرح سنجش گفت: مدیران مدارس، مجاز به ثبت‌نام دانش‌آموزانی که در طرح سنجش شرکت نکرده‌اند، نیستند. وی، افزود: هدف از اجرای این طرح، شناسایی و تلاش برای رفع بسیاری از مشکلات دانش‌آموزان قبل از ورود به مدرسه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی