[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

حمایت از هیئات مذهبی با اجرای طرح شمیم حسینی در فارس، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه خبر
طرح شمیم حسینی با هدف حمایت از هیئات مذهبی استان فارس با حمایت واقفان و به همت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس در آستانه فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در حال برگزاری است. به گزارش شیرازنوین، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در حاشیه اجرای طرح شمیم حسینی، اظهار کرد: مساعدت به هیئات مذهبی استان فارس ویژه دهه اول ماه محرم‌الحرام در قالب اجرای طرح شمیم حسینی در سومین حرم اهل بیت(ع) در حال انجام است. سیدعباس موسوی افزود: در این طرح به هیئات مذهبی دارای مجوز از شورای هیئات مذهبی و ثبت شده در سامانه بیرق، حواله دریافت ١۶ کیسه برنج و یک حلب روغن ١٧کیلویی جمعاً به ارزش ٨٠میلیون ریال اهدا می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه این طرح پنجمین سال است که اجرا می‌شود، افزود: سال‌های گذشته این طرح به صورت پخت بوده و توسط آشپزخانه‌های منتخب اطعام توزیع می‌شده ‌است و با فراگیری کرونا، با اخذ مجوز‌های لازم به صورت اهدای حواله صورت گرفت.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر محل تأمین مالی این ارزاق، گفت: این حواله‌ها از محل موقوفات با نیت اطعام و روضه‌خوانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تهیه شده است. موسوی با اشاره به اجرای طرح شمیم حسینی در سراسر شهرستان‌های استان فارس، گفت: این طرح از ١٣ تیرماه آغاز شده و به مدت ۵ روز ادامه دارد.
مساعدت یک‌هزار هیئت مذهبی در فارس
رحیم صفری گرایی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در ادامه گفت: بخشی از موقوفات استان به‌ویژه با نیت اطعام و روضه‌خوانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای بیش از یک قرن است. وی با بیان اینکه اوقاف فارس به عنوان امانت‌دار واقفان خیراندیش است، افزود: هرساله هم‌زمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، طرح شمیم حسینی در راستای حمایت از هیئات مذهبی برگزار می‌شود. صفری گرایی با اشاره به اینکه در استان فارس به یک‌هزار هیئت مذهبی حواله ٨٠میلیون ریالی تعلق می‌گیرد، گفت: این حواله در شهر شیراز به ۶٠٠ هیئت مذهبی و در شهرستان‌های استان هم به ۴٠٠ هیئت مذهبی تعلق می‌گیرد. وی عنوان کرد: هیئات مستقر در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان مورد حمایت بیشتری قرار می‌گیرند. معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف فارس هزینه‌های هیئات مذهبی را خیلی بیشتر از مساعدت طرح شمیم حسینی خواند. صفری در آخر از حمایت هیئات مذهبی توسط موقوفه صاحب دیوانی در دهه سوم محرم‌الحرام به صورت اطعام خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی