[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

نبود سرفصل تحصیلی تحت عنوان تأمین اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

در دومین مرحله طرح بازدید دانش‌آموزی، ٢هزار و ٣٠٠نفر از دانش‌آموزان مقطع نهم، دهم ویازدهم مدارس از شعب تأمین اجتماعی فارس بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل تأمین اجتماعی استان فارس، عبدالکریم نباتی گفت: سازمان تأمین اجتماعی، به‌عنوان اصلی‌ترین متولی بخش بیمه‌های اجتماعی و درمانی نظام جامع تأمین اجتماعی، همواره کوشیده است با تأمین حداقل معیشت، دسترسی مخاطبان خود را به خدمات اساسی مورد نیاز تضمین کند. مدیرکل تأمین اجتماعی فارس ادامه داد: این سازمان در قبال مخاطبان خود با ارائه تعهدات کوتاه و بلندمدت نقش خطیری در ایجاد امنیت اجتماعی ایفا می‌کند و بر همین اساس آشنایی اقشار مختلف مردم به خصوص نوجوانان و جوانان کشور با وظایف و کارکردهای تأمین اجتماعی بسیار ضروری است.
وی افزود: در همین راستا برای آشنایی نوجوانان و جوانان استان، طرح بازدید دانش‌آموزان از شعب تأمین اجتماعی برای دومین سال متوالی با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی‌ دانش‌آموزان از مفاهیم بیمه و تأمین اجتماعی، ارتقا و اعتلای سرمایه‌های اجتماعی، ترویج فرهنگ بیمه‌های اجتماعی و گسترش پوشش بیمه‌ای و ایجاد زمینه و بسترسازی لازم برای ارتقای پذیرش مسئولیت اجتماعی دانش‌آموزان به‌عنوان نسل مولد و کارآفرین فردای کشور اجرا شد. نباتی با اشاره به زمان اجرای طرح گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌پذیرفته و با همکاری سازمان دانش‌آموزی 2هزار و 300نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع نهم، دهم و یازدهم مدارس فارس در قالب گروه‌های 23 و 46نفری پیشتازی دانش‌آموزی از بهمن 96 لغایت خرداد 97 از شعب 35گانه تأمین اجتماعی بازدید کردند و از نزدیک با مفاهیم و ضرورت‌های بیمه و تأمین اجتماعی آشنا شدند و 100 نفر از کارشناسان تأمین اجتماعی نیز باحضور در مدارس توضیحاتی را به دانش‌آموزان ارائه کردند.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس در ادامه به بیان نقاط قوت این طرح پرداخت و گفت: رشد کمی‌ حضور دانش‌آموزان در مرحله اول از 800نفر به 2هزار و300نفر در مرحله دوم ، استقبال دانش‌آموزان از مباحث بیمه‌ای، گفت‌وگوی چهره به چهره دانش‌آموزان با کارشناسان و مسئولان تأمین اجتماعی،  ارائه بسته‌های آموزشی معرفی مضامین تأمین اجتماعی به دانش‌آموزان و معرفی بیمه زنان خانه‌دار، اختیاری و مشاغل آزاد به دانش‌آموزان از نقاط قوت این طرح بود. وی همچنین از کمبود وقت دانش‌آموزان در مدت‌زمان حضور در شعب تأمین اجتماعی، نبود سرفصلی تحت عنوان بیمه‌های اجتماعی در مباحث درسی دانش‌آموزان بعنوان نقاط ضعف این طرح یاد و اظهار امیدواری کرد:  امیدواریم بتوانیم با تداوم اجرای طرح و رفع نقاط ضعف آن گامی‌ مؤثر در معرفی بیمه‌های اجتماعی برداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی