[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

استحکام زنجیره ایمنی با جدیت پیگیری شود، روزنامه شیراز نوین

فرج‌الله رجبی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌و رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در نشست مشترک با مدیرکل و معاونان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: کاهش حوادث ناشی از کار باید مورد توجه ویژه مسئولان امر قرار گیرد. 
به گزارش دریافتی شیرازنوین، رجبی افزود: درصد بالای حوادث کار در بخش ساختمان، ضرورت توجه به نظارت و حساسیت بیشتر را در فرآیند نظارت بر ساختمان بیش از پیش نمایان می‌سازد و بر این اساس باید با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط بر نقش و مسئولیت مجریان در مورد رعایت نکات ایمنی دقت و نظارت  بالایی صورت گیرد و این مهم نیازمند آن است که زنجیره دستگاه‌های مرتبط از جمله اداره کار، سازمان نظام مهندسی، شهرداری و انجمن صنفی کارگران در تعامل و هماهنگی کامل باشند.
مهندس رجبی به نقش مهم گذراندن دوره‌های آموزش ایمنی برای ناظران اشاره و اضافه کرد: بزودی در استان فارس به‌عنوان استان پایلوت و در مرحله بعد در تمام کشور، گشایش و اختصاص سهمیه برای ناظرین ساختمان منوط و مشروط به گذراندن دوره ایمنی خواهد شد. 
نماینده شیراز در مجلس در ادامه با اشاره به نقش مؤثر بخش مسکن در رونق اشتغال اضافه کرد: متأسفانه در شرایط فعلی وزارت راه و شهرسازی عملاً برنامه مشخصی برای این بخش ندارد.
 در صورتیکه می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های تعاونی‌های مسکن و مجموعه وزارت رفاه و سایر بخش‌ها شاهد تحرک در این بخش باشیم. در این جلسه مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس بااشاره به جایگاه مطلوب و اول استان در زمینه حوزه روابط کار، پرداخت تسهیلات بخش تولید و ساماندهی تعاونی‌ها، آمادگی کامل این مجموعه را برای ارائه خدمات در مباحثی چون افزایش ایمنی کارگران ساختمانی، مشاوره‌های تخصصی در حوزه کارآفرینی و رونق بخش مسکن با استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها اعلام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی