[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

برجام بدون لغو تحریم‌ها مد نظر ملت ایران نیست، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دنیا باید بداند برجام بدون رفع تحریم‌های اقتصادی مد نظر دولت و ملت ایران نبوده و نیست و صریح می‌گویم ملت بزرگ ایران اسلامی از جبهه‌های سیاسی هراسی ندارد و اگر حقوق این ملت تضمین نگردد حضور در برجام را ننگ خود می‌داند.
به گزارش ایسنا سید محسن علوی در نطق میان دستور جلسه علنی بیان کرد: امروز دشمنان اسلام دست‌ به‌دست آمریکای جنایتکار داده‌ و کیان اسلامی را هدف قرار داده‌اند. ملت ایران احزاب و جناح‌های سیاسی و کلیه مسئولان نظام را به وحدت و پرهیز از اختلاف و توجه به منافع ملی تحت رهبری مقام ولایت دعوت می‌کنم.
وی در ادامه گفت: انتظار می‌رود خروج آمریکا از برجام و اعلام جنگ اقتصادی علیه ایران مقدمه انسجام و وحدت ملی جهت مقابله با اهداف شوم استکبار جهانی شود. جای بسی تأسف دارد در این شرایط حماقت رئیس‌جمهور آمریکا دستمایه رقابت‌ها و تسویه حساب‌های سیاسی و جناحی می‌شود و به‌جای تقویت دولت و حمایت از سرداران دیپلماسی جهت تحقق حقوق ملت ایران برخی اقدام به تضعیف دولت‌مردان و تزریق یأس و ناامیدی در میان مردم می‌کنند‌.
وی افزود:‌ به کلیه احزاب، جریان‌های سیاسی توصیه می‌کنم منافع ملی را فدای منافع حزبی و گروهی نکنند و آب به آسیاب دشمن روانه نکنند. طرح اتهام واهی هسته‌ای علیه ایران از سوی آمریکا بهانه‌ای جهت ایجاد جبهه‌های سیاسی، نظامی ‌و اقتصادی در مقابل ایران بود تا به این وسیله به اهداف شوم استکباری خود نسبت به ملت ایران دست یابند. سیاست ایستادگی و مقاومت در مذاکرات هسته‌ای اگرچه نتوانست بهانه را از دست قدرت‌های استعماری بزداید تا با بهانه‌جویی واهی پرونده هسته‌ای را به شورای امنیت ارجاع کند، اما همین سیاست مقدمه‌ای برای نرمش قهرمانه بود تا در مذاکرات ایران با ۱+۵ مقتدارنه از حقوق ملت ایران دفاع کند.
نماینده مردم لامرد در مجلس ادامه داد: تحقق برجام اقناع بین‌المللی نسبت به صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران ایجاد کرد و انسجام بین‌المللی علیه ایران را متلاشی کرد. برجام بهانه‌ اقدام نظامی ‌مشروع علیه ایران را مرتفع ساخت و گزینه‌های نظامی‌ را از روی میزها برداشت. برجام تحریم‌های اقتصادی سازمان ملل را تعلیق و پرونده هسته‌ای ایران را در شورای امنیت مختومه ساخت در یک کلام برجام جبهه‌های سیاسی، نظامی‌ و اقتصادی آمریکا را با شکست همراه ساخت، شکستی که تحمل آن سبب جنون و زوال عقل سیاستمداران آمریکا شد تا دیوانه‌وار از یک عهدنامه بین‌المللی خارج شوند و خود را در دنیا رسواتر سازند.
وی تصریح کرد: برجام پیروزی بزرگ ملت و نظام اسلامی در برابر مکر و حیله آمریکای جنایتکار است. امروز آمریکا با خروج از برجام ایران را در برابر جبهه اقتصادی قرار داده است‌. اما جبهه‌ای تنها و بی‌کس است تا جایی که حقیرانه با زورگویی و قلدری به دنبال یار و یاور می‌‌گردد و به تعبیر مقام معظم رهبری از سر استیصال عربده می‌کشد. این پیروزی بزرگ را باید به ملت ایران و سرداران دیپلماسی تبریک گفت. اما دنیا باید بداند برجام بدون رفع تحریم‌های اقتصادی مد نظر دولت و ملت ایران نبوده و نیست و صریح و بی‌پرده می‌گویم ملت بزرگ ایران اسلامی از جبهه‌های سیاسی هراسی ندارد و اگر حقوق این ملت تضمین نگردد حضور در برجام را ننگ خود می‌داند و آنها باید بدانند ملتی که فرهنگ شهادت حسینی دارد از تهدیدات نظامی‌هراسی ندارد و نیازی به تسلیحات هسته‌ای ندارد. ملت ایران ذره‌ای هراس از تحریم‌های اقتصادی به خود راه نخواهند داد.
علوی ادامه داد: از هیئت رئیسه مجلس درخواست دارم طرح الزام دولت به خروج از برجام را در صورت عدم تضمین اروپا در اسرع وقت در دستور کار مجلس قرار دهد.
وی در ادامه با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه‌اش اظهار کرد: تأثیر آلایندگی صنایع واقع در عسلویه در شهرستان‌های لامرد و مور سبب خسارت‌های زیادی در این منطقه شده است. بارها به مسئولان محیط زیست در این زمینه تذکر داده شده است. انتظار می‌رود سازمان محیط زیست همان‌طور که به سلامت و حقوق حیوانات اهتمام دارد به سلامت و حقوق انسان‌ها نیز اهتمام داشته باشد.
علوی ضمن تقدیر و تشکر از مقامات وزارت صنعت و معدن بیان کرد: در احداث صنایع انرژی‌بر لامرد با صدور بخشنامه درمورد اشتغال نیروهای بومی اقدام کند چرا‌که شاهد جذب نیروهای غیر بومی ‌و بی‌توجهی به تذکرات پی‌در‌پی مسئولان محلی هستیم. این اقدام مدیران سایت انرژی‌بر باعث ایجاد فضای ملتهب در این شهرستان شده است. امیدوارم مدیران سایت پذیرای مسئولیت حوادث امنیتی اقدامات خود باشند.
وی ادامه داد:‌ صدور سؤال برانگیز مجوز معادن شن و ماسه در حریم شهرستان مور موجب نارضایتی مردم را فراهم کرده است. از مسئولین اجرایی به‌خصوص سازمان بازرسی تقاضا می‌کنم جهت برطرف شدن هر‌گونه شک و شبهه به بررسی‌های کارشناسی و برررسی موضوع اقدام کنند.
وی در پایان گفت: شهرستان لامرد و مور در فاصله ۳۰‌کیلیومتری مرز قرار داشته و با توجه به میزبانی تعاونی مرزنشینان منطقه مرزی محسوب می‌شود، لیکن فرهنگیان این منطقه از حق نوار مرزی محروم هستند، از وزارت کشور و آموزش و پرورش تقاضا دارم نسبته به احقاق حقوق معلمان اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی