[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

خبرنگارانی که می‌توانند اینترنت بدون فیلتر داشته باشند، روزنامه شیراز نوین

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: مرجع تشخیص این که کدام خبرنگار می‌تواند اینترنت بدون فیلتر دریافت کند و کدام خبرنگار نمی‌تواند دریافت‌کننده این خدمات باشد وزارت ارتباطات نیست، بلکه متولی امر وزارت ارشاد است.
محمد جواد آذری جهرمی‌ درباره این که گفته شده بود ارائه اینترنت بدون فیلتر به خبرنگاران به‌طور یکسان صورت می‌گیرد اما درخصوص همین تعدادی هم که داده شده بین‌شان تبعیض‌هایی وجود دارد گفت: این انتقاد وارد است، باید در این حوزه عدالت یکسان باشد.
وی خاطرنشان کرد: به‌یاد داشته باشید متولی این امر ما نیستیم، ارسال لیست‌ها بر عهده وزارت ارشاد است. همه گروه‌ها باید عادلانه از این ظرفیت استفاده کنند.
وی با اشاره به این که برخی‌ها عنوان می‌کنند دادن اینترنت بدون فیلتر به یک قشر خاص تبعیض است گفت: برخی از افراد اعتراض داشتند و بیان کرده‌اند که این امر مخالف حقوق شهروندی است و این نوع خدمات باید در دسترس همگان باشد، ضمن احترام به دیدگاهشان به نظر می‌رسد که ارائه و اختصاص هر ابزاری برای گروه‌های مختلف رویکردهای خودش را دارد.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات با بیان این که این اعتراضات را به دیده منت می‌پذیریم گفت: از روز اولی که مسئولیت پذیرفتم احساسم بر این بود که نه به‌عنوان تبعیض بلکه به‌عنوان یک ابزار ضروری و لازم خبرنگاران نیاز به اینترنت بدون فیلتر دارند.
وی تشریح کرد: نمی‌شود به خبرنگار گفت خبر تهیه کن، در عرصه خبری فعالیت داشته باش اما محدودش کنی! ما این وعده را داده بودیم و به لحاظ قانونی هم آن را پیگیری کردیم.
آذری جهرمی‌ تأکید کرد: مرجع تشخیص این که کدام خبرنگار می‌تواند اینترنت بدون فیلتر دریافت کند و کدام خبرنگار نمی‌تواند دریافت کننده این خدمات باشد وزارت ارتباطات نیست، بلکه متولی امر وزارت ارشاد است.
وی خاطرنشان کرد: محدودیتی بر روی تعداد خبرنگاران نداریم. ارشاد لیست‌ها را به ما بدهد انشاالله به همه این خدمات را می‌دهیم.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات در‌خصوص آخرین وضعیت ارز دیجتال ملی و ارائه آن گفت: آخرین وضعیت گزارش پست بانک را ندارم به محض به‌دست آوردن اطلاعات دقیق آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی