[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

پیگیر اصلاح سهمیه‌ها هستیم، روزنامه شیراز نوین

وزیر علوم با تأکید بر اینکه موضوع اصلاح قانون سهمیه‌ها در مجلس مطرح است  گفت: دانشجویان نگران موضوع سهمیه‌ها نباشند؛ وزارت علوم با جدیت و در چارچوب قانون از حقوق آنها محافظت می‌کند.
دکتر منصور غلامی ‌در گفت‌و‌گو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: موضوع اختصاص سهمیه‌ها در آزمون‌های سراسری و کارشناسی ارشد که طی روزهای اخیر نیز اعتراض برخی دانشجویان را به همراه داشته است بر اساس قانون مجلس است. آنچه که در سال گذشته نیز بر‌اساس همین قانون بوده و وزارت علوم نیز نظر اصلاحی و پیشنهادی خود را در‌خصوص این سهمیه‌ها به مجلس شورای اسلامی ارائه داده است.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه بحث سهمیه‌ها مصوبه مجلس است بنابراین اگر قرار است تغییر یا اصلاحی در آن اتفاق بیفتد این تغییر باید از طریق مجلس باشد و وزارت علوم فقط مجری قانون است.
وزیر علوم تأکید کرد: موضوع اصلاح سهیمه‌ها باید در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح شود و ما انتظار داریم کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس به زودی این موضوع را برای رأی‌گیری به صحن ارجاع بدهد.
دکتر غلامی ‌با تأکید بر اینکه دانشجویان نگران سهمیه‌های آزمون نباشند گفت: تغییرات جدید در سهمیه‌ها به برای آزمون‌های امسال اجرایی خواهد بود و دانشجویان نگران نباشند و ما در چارچوب قوانین و مقررات از حق و حقوق آنها محافظت می‌کنیم. هر قانونی که ازین پس و در این خصوص تصویب شود ما موظف به اجرای آن هستیم. امیدواریم این موضوع به نفع دانشجویان تمام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی