[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

تداوم ارز چند‌نرخی به زیان اقتصاد است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارائه برنامه جامع برای ساماندهی بازار ارز تأکید کرد.
رحیم زارع در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت بازار ارز گفت: در ماه‌های گذشته که بازار ارز با نوساناتی همراه شد بانک مرکزی با اعمال سیاست‌های ارزی جدید و اعلام نرخ 4200‌تومان برای هر دلار تلاش کرد که تقاضای دلار را محدود کند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست‌های ارزی دولت در مدت اخیر تنها برای یک مقطع زمانی کوتاه می‌توانست التهابات بازار را تا حدی متوقف کند.
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پذیرفت ارز در بازار آزاد قیمت‌های مختلفی را تجربه می‌کند که این وضعیت به زیان اقتصاد است، اینکه نرخ دلار 4200‌تومان باشد اما قیمت کالاها براساس ارز در بازار آزاد تعیین شود به صلاح اقتصاد کشور نیست.
زارع در ادامه گفت‌و‌گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: باید دولت برنامه جامعی برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند، چرا‌که باید حداقل ثبات نسبی در بازار ارز وجود داشته باشد که اقتصاد کشور بتواند عملکرد قابل قبولی داشته باشد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در وضعیت فعلی که بازار ارز با آن روبرو است برخی‌ها می‌توانند واردات کالا به نرخ دلار 4200‌تومان انجام دهند؛ اما فروش خود را با نرخ بالاتر محاسبه کنند که نتیجه این وضعیت فضای رانتی در اقتصاد و دست‌یابی عده‌ای به سودهای نجومی ‌است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی