[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

ضرر ۲۰‌میلیاردی بوئینگ به سختی جبران می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که با فسخ قرارداد بوئینگ با ایران ضرری که به این شرکت وارد می‌شود به سختی جبران خواهد شد.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مدیر عامل شرکت بوئینگ از خسارت 20‌میلیارد دلاری به دلیل فسخ قرارداد با ایران خبرداده است گفت: ایران تلاش کرد هواپیمای بوئینگ را وارد کشور کند؛ اما با دستور آمریکا عملاً این شرکت هواپیمایی نمی‌تواند با ایران معاملاتی داشته باشد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ایران بازار خوبی برای شرکت بوئینگ بود چرا‌که به این شرکت 80‌هواپیما سفارش داده بودیم؛ اما تحت فشار سیاسی بوئینگ قرارداد خود را لغو کرد، در این بین ایران به لحاظ ریالی هیچ ضرر و زیانی نکرد چرا‌که ما پولی پرداخت نکرده بودیم.
نماینده مردم جهرم در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: بوئینگ فرصت بازار ایران را از دست داده است؛ اما ما باید به سمت نوسازی ناوگان هوایی کشور برویم و در این مسیر باید با شرکت‌هایی که مستقل از آمریکا اقدام می‌کنند، همکاری کنیم.
وی گفت: شرکت بوئینگ و شرکت‌های بزرگ دنیا که از بازار ایران محروم شدند و این اتفاق به دلیل نادانی ترامپ و شیطنت عربستان رخ داده است.
این نماینده مجلس عنوان کرد: ایران سفار 100‌ایرباس و 80بوئینگ را داده بود که شرکت بوئینگ به دلیل مسائل سیاسی ضرر زیادی کرد و بازار پرسود ایران را از دست داد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحریم‌های علیه ایران تنها به‌ضرر ایران نیست بلکه کشورهای دیگر بازار اقتصادی ایران را از دست می‌دهد و در حال حاضر بوئینگ باید ضرر وارده به دلیل فسخ قرار دادش با ایران را به سختی جبران کند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی